Херсонщина одна з перших областей, де реалізують програму державної мовної політики (відео)

У Херсоні мовознавці, освітяни та представники влади обговорили шляхи реалізації програми державної мовної політики. Про це йдеться в матеріалі Суспільного.

Херсонська область- це перша область, яка запровадила відповідну програму.

“На офіційному сайті ОВА та інших територіальних громад, має бути інформація про можливість вивчення української мови. Так ми наближатимемо вивчення української мови жителями територіальних громад області”,  розповів на обговоренні уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

Всі люди, які пережили російську окупацію, переходять на українську.

“Програма затверджена на 2023-2025 рік. Є фінансування. Багато заходів проводяться безплатно і вони не потребують додаткового фінансування”, говорить директор Департаменту реалізації гуманітарної політики ОДА Віолетта Царькова.

Серед проєктів, які вже почали реалізовувати в Херсоні і на деокупованому правобережжі – безплатні мовні курси.

“У цьому році вперше ми проведемо новий проєкт. Це буде кінофестиваль українських фільмів. Ми плануємо провести його в Херсоні в “Артхабі в укритті”, розповіла Віолетта Царькова.

Ще один пункт програми – наявність україномовної літератури у бібліотеках Херсона та області. Попит на літературу серед херсонців за останній рік зріс.

“Ми в 2022 році в грудні провели книжковий фестиваль книги та читання, який націлений на популяризацію української книги, українських авторів, які пишуть для дітей. До нього долучилися і наші письменники з Херсона та області. У нас зараз у бібліотеках впроваджуємо можливість людям приходити і долучатися до курсів української мови”, – говорить начальниця управління культури Херсонської міськради Світлана Думинська.

Програму фінансуватимуть з обласного і державного бюджетів.