Ситуація в тимчасово окупованих Росією населених пунктах Херсонщини

Російські війська грабують лікарню в окупованій Росією Голій Пристані на Херсонщині. Про це повідомив на своєму Telegram-каналі голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін.

“Російські військові з медичного закладу вивозять все – меблі, обладнання та техніку. Росіяни виривають навіть розетки зі стін”, повідомив Олександр Прокудін.

Тим часом, у Скадовську свою роботу припинила окупаційна районна та міська адміністрації.

“Російські окупанти забрали звідти всю документацію, оргтехніку та інше майно держустанов. Значна частина російських окупантів разом з своїми родинами залишила місто. Аналогічні дії спостерігали в селах Скадовського району таких як: Михайлівка, Петрівка, Шевченка, Широке, Улянівка та Красне”, –  йдеться в повідомленні.

Російські окупанти продовжують відбирати майно в місцевих жителів на тимчасово окупованих ними територіях Херсонщини та насильно паспортизовувати людей.

“Зокрема, на лівому березі Херсонської області, представники окупаційних адміністрацій РФ відбирають у місцевого населення катери. А в тимчасово окупованому росіянами Генічеському районі російські окупанти насильно паспортизують жителів. За відмову від російського паспорта громадянам України погрожують депортацією”, – йдеться в повідомленні.

Важка ситуація і в окупованих Росією Чаплинці та Олешках Херсонської області.

“В тимчасово окупованій Чаплинці російські військові облаштували катівню. Там вони утримують до десяти людей, серед яких є неповнолітні. Їх тримають у жорстоких умовах та застосовують до них тортури. А до тимчасово окупованих Олешок прибув підрозділ Росгвардії. Військові розселились у будинках примусово евакуйованих ними жителів міста”, – йдеться в повідомленні.

Загалом, на всіх тимчасово окупованих Росією територіях Херсонської області більшість підрозділів російських військ перебувають у важкому моральному стані. Мародерять та мають проблеми з алкоголізмом.