Херсонська бібліотека планує створити «Музей херсонського опору»

В Херсоні відновила роботу Центральна бібліотека для дітей. В бібліотека планують створити «Музей херсонського опору». Книгозбірня не працювала з весни 2022 року, адже після російської окупації міста робота українських закладів культури стала неможливою. Про це повідомила Херсонська МВА на своєму сайті.

“Зараз чимало співробітників вимушено залишили Херсон. Ще триває оцінювання завданих російськими окупантами збитків, триває прибирання й облаштування колись затишних бібліотечних залів. Працівники закладу хочуть перетворити книгозбірню в потужний культурно-просвітницький центр Херсона. Готується до запуску онлайн-лекторій, де розповідатимуть про маловідомі та замовчувані сторінки історії нашого міста”, – йдеться в повідомленні МВА.

Також, в бібліотеці працівники, які залишились в місті планують створити “Музей херсонського опору”.

“Бібліотекарі хочуть зібрати повноцінну виставку і сховище матеріалів, присвячених обороні міста, долям його мешканців у дні російської окупації. А найперше – незламному духові херсонців, які не злякалися окупантів і не скорилися їм. Бібліотека вже має перші дарунки мешканців міста. Світлини, спогади, страшні свідчення російських обстрілів, кулі та уламки від снарядів. Тож кожен може долучитися до створення бібліотечного музею”, – йдеться в МВА.