Херсонська художниця малює картини та переказує гроші на ЗСУ (відео)

Херсонська художниця Ірина Мячева малює картини, влаштовує онлайн аукціони і всі зароблені гроші переказувати на потреби Збройних сил України. Своєю історією дівчина поділилась з Суспільним.

Ірина працювати над картинами почала ще під час російської окупації.

“Першу картину я намалювала в березні 2022 року. Вона називається “Молимося за тебе рідненька”: це лялька мотанка нашої країни, яка молиться за мир та спокій нашої України”, – говорить дівчина.

Одна з картини художниці присвячена п’ятирічному Давиду. Хлопчика разом з дідусем розстріляли російські військові.

“Йому так і не виповниться більше ніж п’ять років. Я хотіла залишити його у своїй пам’яті”, – каже Ірина.

Малювати патріотичні картини під час російської окупації Херсона було небезпечно. Російські військові в будь-яку хвилину могли увірватись до помешкання.

“Коли ти всім серцем чекаєш повернення України, малюєш картини, а під вікнами стоять російські військові вантажівки і ходять російські солдати. Я живу поблизу колонії, під час російської окупації, військові РФ тут знаходились постійно. Я дуже переживала, щоб вони не побачили, що я малюю. Вони ж могли знайти і все, життя б закінчилося”, – розповідає художниця.

Цього року мисткиня провела один благодійний аукціон та дві лотереї.

“Всі кошти повністю переводяться нашим волонтерам Юлії Холодій та Аллі Мірошниченко. Дівчата працюють на Херсонському напрямку. Вони мають зв’язок з ЗСУ, тому всі кошти я передаю українським військовим”, – каже Ірина.

Зараз Ірина Мячева працює над наступною картиною для благодійного аукціону. Від початку проєкту на потреби українських військових вона зібрала десять тисяч гривень.