Херсонські діти читають вголос для собаки Кіміко з різних куточків світу

Херсонка Марина Рудакова разом із собакою породи акіта-іну продовжили проєкт “Читаємо разом з Кіміко” після повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Він перейшов повністю в онлайн-формат. З власницею собаки, яка любить слухати читання вголос, поспілкувалось Суспільне.

Маючи досвід спілкування з дітьми в онлайн в часи карантину, пані Марина та Кіміко Такара продовжували займатись з дітьми протягом останнього року. Щоправда, із херсонського інклюзивного проєкту він перетворився на всеукраїнський, а згодом і міжнародний.

“Від початку вторгнення Росії в Україну херсонські діти почали виїжджати до інших міст України та інших країн. Вони можуть телефонувати нам і, як і раніше, читати для Кіміко. У нас є постійні читачі з Хмельницького, Кам’янець-Подільського, Києва, а також – у Польщі, Словаччині, Німеччині, Великій Британії, і звісно, у рідному Херсоні. Головне – щоб був Інтернет, а натхнення до читання з дітками у нас з Кімі є завжди”, – розповіла Марина Рудакова.

Читати вголос з Кіміко діти не припиняли навіть після того, як виїжджали з Херсона. Дитячих книжок з собою не брали, говорить пані Марина, то у хід йшло все: енциклопедії, словники, технічна література, дорослі романи. Читають онлайн в автобусі, кав’ярні, на кухні. Але одне читання з херсонським хлопчиком вони запам’ятали найбільше.

“Особливим був випадок, коли хлопчик зателефонував з Херсона і почав читати під час обстрілів. Ми чули, як лунають вибухи і виють сирени. Вже після визволення міста цей хлопчик гордо показував нам нашивки і наліпки, подаровані йому нашими воїнами-визволителями”, – поділилась пані Марина.

Зараз діти читають книжки українських і іноземних авторів, народні казки. Читання вголос поєднують з виконанням вправ, щоб урізноманітнити заняття.

“Ми додали вправи для синхронізації роботи півкуль мозку, які використовуються при швидкочитанні. Поєднання читання та цих нехитрих вправ сприяють розвитку пам’яті, мови, уваги”, – розповіла Марина Рудакова.

Заняття з кожною дитиною тривають 15-20 хвилин, але ефект від присутності Кіміко Такари спрацьовує надовго.

“Кімі завжди уважно і спокійно слухає. Складається враження, що і дитина, і собака емоційно поєднані, довіряють один одному. Дитина розслабляється, в неї з’являється бажання читати. Зважаючи на те, що всі діти різні, Кіміко має здатність почути кожного окремо. Ніякі катаклізми не можуть нас зупинити. Ми були, є і будемо поряд з нашими маленькими друзями. Адже країну, в якій діти читають собаці, коли поряд лунають вибухи, ніхто ніколи не переможе”, – впевнена Марина Рудакова.

Останнім часом до читання з Кіміко долучився і онук пані Марини. Тепер разом з собакою він слухає дітей, які читають їм вголос. За весь час реалізації проєкту “Читаємо разом з Кіміко” до нього долучились понад 190 дітей. У ньому брали участь діти з аутизмом, синдромом Дауна, вадами зору і слуху.