У Херсоні напередодні річниці вторгнення показали моновиставу “Кицька на спогад про темінь”

У Херсоні показали моновиставу “Кицька на спогад про темінь”. Дату показу три рази переносили. Зіграти вирішили 23 лютого, у день, коли рік тому актори останній раз вийшли на сцену перед повномасштабним вторгненням Росії в Україну.

Було важливо, щоб саме 23 лютого 2023 року зіграли виставу. Минулого року в цей день відбулася прем’єра вистави “Вічність і ще один день”.

“Ми її обов‘язково зіграємо після нашої перемоги. А зараз вистава “Кицька на спогад про темінь”. Це історія біженки з Донбасу, яку ми може не так цінили в 2015 році, але дуже вона лягла на серце нам сьогодні, коли біженцями стали всі ми”, говорить директор обласного театру Книга.

Головну героїню у виставі виконує Ольга Бойцова.

“Останній раз я виходила на сцену в нашому театрі рівно рік тому. І коли сьогодні я вийшла на сцену, то я не можу цього передати. Коли я бачу стільки знайомих облич, обличчя героїв, це надихає, це придає стільки наснаги. Херсонці неймовірні. Сподіваюся, що скоро ми всі повернемося і будемо працювати на рідній сцені”,  ділиться враженнями акторка.

Ця вистава, не те, що присвячена до дати початку повномасштабної війни, це наш спротив.

“Рівно рік тому ми жили своїм життям. Працювали у своєму рідному театрі. Чекали глядача на прем‘єрі, глядач прийшов, а на завтра прийшла війна. Ми живі, живемо далі і будемо грати в нашому театрі. Будемо годувати наших херсонців борщем”,  розповідає режисер вистави Сергій Павлюк.

Зараз Херсонський академічний театр відновлюється. Поповнюють комп‘ютерну техніку, інструментальну базу та резерви, які були розграбовані.

“Чекаємо того моменту, щоб розпочати потужно працювати. Чекаємо, щоб до нас приїхали всі театри країни і показали своє мистецтво”,  говорить Олександр Книга.