Херсонські волонтери привозять продуктові набори та ліки жителям деокупованого правобережжя Херсонської області (фото, відео)

Почали допомагати людям одразу після російської окупації міста, продовжують це робити й зараз. Волонтери громадської організації “Штаб допомоги Херсон” опікуються людьми з інвалідністю. Про свою роботу вони розповіли Суспільному.

Херсонці Валентині Іванівні – 88 років. Жінка хворіє на цукровий діабет. Вижити під час російської окупації їй допомагали сусіди та волонтери. Продукти та ліки привозять і зараз.

херсон

Розвозять продукти та засоби гігієни по домівках херсонцям, які цього потребують найбільше.

“Намагаємось підтримувати жителів Херсона, особливо маломобільних, інвалідів, яким важко самим собі допомагати. Основні труднощі у пошуку ресурсів для допомоги, коштів, гуманітарної допомоги та в небезпеці російських обстрілів, які здійснюють російські війська з лівого берега”, – говорить волонтер Сергій Букалов громадської організації “Штаб допомоги Херсон”.

херсон

Допомагати почали з перших днів російської окупації. Спочатку пішли добровольцями в муніципальну варту, потім почали допомагати вимушеним переселенцям.

“Ми почали допомагати людям, які жили в підвалах, у якихось сховищах. Тоді люди приїжджали з Антонівки, тому що її сильно обстрілювали, люди ховалися. З Чорнобаївки приїздили. Люди сиділи в підвалах, їжі в них не було”, – згадує волонтер Павло Кондратюк.

херсон

Згодом почали складати списки людей, які особливо потребували допомоги. Щодня розвозили близько двох сотень продуктових наборів. Російські військові допомагати людям забороняли.

“Вони забирали волонтерів до катівень. Російські окупанти дуже хотіли, щоб волонтери в Херсоні роздавали їхню допомогу”, – розповів Павло.

Зараз волонтери продовжують розвозити близько 200 продуктових наборів на місяць. Допомагають не лише херсонцям, а й жителям сіл деокупованого правобережжя. Також збирають кошти для допомоги військовим. Придбали вже два дрони, автомобіль, термобілизну.