Херсонський художник переживши російську окупацію продовжує працювати над творчими проєктами (відео)

Херсонський художник Володимир Рейнхарт працював над творчими проєктами і під час російської окупації. Роботу над трьома частинами коміксу про художницю наївного мистецтва Поліну Райко завершив вже у звільненому місті. Вона, за задумом, на боротьбу з російськими військовими підняла всі сили природи, котрі малювала на стінах свого будинку.

За словами Володимира деякі проєкти ще не завершені.

“Після деокупації я завершив комікс про Поліну Райко. Він був початий ще до війни у 2021 році і ось недавно я його завершив”, – розповів художник.

Під час російської окупації паперові малюнки доводилось ховати. Роботи для виставки “Херсон: інсайт/аутсайт” та “Хроніки вишиванок” створював на папері, потім – відсканував і надсилав друзям. Як і мультик “Про Ігната”. Російській пропаганді херсонські аніматори протиставили іронію та сарказм.

“Але не дивлячись на свою брутальність, я його зробив для всіх, таким привітним. Є й якийсь негатив в цих героях та ілюстраціях. Тому він викликає дисонанс: бруталізм за змістом і привітність, як я вважаю, за візуальною формою”, – каже Володимир.

З першого мультфільму почала своє життя вигадана творча студія “Муха на дрючку”. Херсонці створювали анімації під псевдонімами. Наступні мультфільми під цим брендом Володимир малював у цифровому форматі. Так вийшла інструкція про херсонських колаборантів – як зробити запаморочливу кар’єру. На постпродакшені нині – третій. Він про посттравматичний синдром.

“Головний герой не має імені. Цей хлопець в якомусь сенсі кожен з нас, умовний хлопець, який живе, слухає музику, кудись ходить, але музику він слухає вже не просто так. А щоб заглушити наслідки цієї травми. Всі ми так чи інакше будемо травмовані, чи вже травмовані війною”, – говорить митець.

Володимир – працівник бібліотеки №3. Зараз будівля пошкоджена російськими снарядами, тому працює в приміщенні іншої херсонської книгозбірні. Залишається у Херсоні і продовжує працювати над проєктами.

“Ми вже пережили російську окупацію, що може бути гірше? Зараз ми у вільному Херсоні. Так, є обстріли, але обстріли зараз є практично всюди. В Херсоні наш дім, тому ми тут і залишаємось. Ми залишаємось у себе вдома”, – розказав херсонський художник Володимир Рейнхарт.