Терміни ув’язнення отримали двоє проросійських інтернет-агітаторів (фото)

Служба безпеки зібрала доказову базу на двох прокремлівських інтернет-агітаторів, які проводили інформаційно-підривну діяльність проти України. Про це повідомляє Служба безпеки України на своєму сайті.

Зловмисники публічно виправдовували воєнні злочини російських окупантів та поширювали заклики до захоплення державної влади в Україні. За матеріалами СБУ суд призначив їм покарання у виді позбавлення волі строком на три та шість років відповідно.

“Одним із поплічників РФ виявився мешканець Івано-Франківщини, який у квітні минулого року створив проросійський Telegram-канал, – «Херсонська республіка». На цьому інтернет-ресурсі він публікував дописи, де намагався дискредитувати військовослужбовців Сил оборони та закликав підтримати псевдореферендум у захоплених районах Херсонщини. Основними «ньюзмейкерами» та спікерами каналу були гауляйтер Володимир Сальдо та його заступник Кирило Стремоусов”, – йдеться в повідомленні СБУ.

На підставі зібраних СБУ доказів суд визнав агітатора винним за чотирма статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 2 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади);
  • ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність);
  • ч. 2 ст. 435-1 (образа честі і гідності військовослужбовця, погроза військовослужбовцю);
  • ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників).

Також до реального терміну ув’язнення засуджено мешканця Тернопільщини, який в мережі «Інтернет» публічно поширював заклики до вбивства державних діячів і насильницького повалення конституційного ладу України.

“Своїми дописами він підбурював користувачів соціальної мережі вчинити кровавий переворот в Україні та вбити всіх чиновників, суддів та їхні сім’ї”, – йдеться в СБУ.

Розслідування проводили співробітники СБУ Івано-Франківської і Тернопільської областей за процесуального керівництва органів прокуратури.