Художник з Нової Каховки реалізує проєкт допомоги для ЗСУ
Художник з Нової Каховки Максим Кільдеров в евакуації реалізує свій новий проєкт. Про це пише місцеве видання «МОСТ».
Перебуваючи в російській окупації в рідному місті Максим розписав згорілий ворожий танк, а після виїзду – розмалював вагон про спротив Херсонщини в рамках проєкту «Потяг до перемоги». Наразі хлопець оселився у Вінниці, де продовжує свою діяльність як митець та волонтер.
“Буду і працювати, і спілкуватися. Бо мені дали світло і необхідно, поки воно є домалювати, тубус гарячим клеєм. Потім електрики не буде ще чотири години. Загалом нині все підлаштовую під графік відключень, намагаюсь якось адаптуватися, гадаю як всі ми”, – каже він.
Свій вибір Вінниці новокаховчанин пояснює просто, це зручний з точки зору логістики обласний центр. Відстань до всіх регіонів приблизно рівномірна й можна потягом дня доїхати майже всюди. У такий творчій співпраці у Вінниці влітку з’явився мурал, присвячений рідному місту митця. Арочний перехід по одній з міських вулиць прикрасили написи різного кольору та розміру лише з одним словом «Нова Каховка».
“Коли мені запропонували зробити цей проєкт, я певний час думав над концепцією. Хотілося розповісти про своє місто, бо про нього дійсно мало згадують в новинах. У ці дні в Новій Каховці відбулось перше влучання по житловому району. І я зрозумів, що не хочу працювати через якісь алегорії, а зроблю це максимально прямо. Так і з’явилася ідея розписати стіни лише назвою населеного пункту. Це своєрідний крик: «Подивіться на це місто: воно існує! Там не просто війна, там окупація. Люди страждають фізично та морально…» Нині ж, це ще й працює як нагадування, аби про мій дім не забували”, – ділиться Максим.
Гільзи, тубуси від РПГ, ящики з під снарядів, а ще протитанкова міна та навіть «Джавеліна». Все це відтепер для новокаховського художника Максима Кільдерова, який працює у техніці неоорнаменталізму, не просто військові артефакти, а полотна для його робіт.
“Я завжди працював з матеріалами, які оточували мене, неважливо їх походження чи тип покриття. Ось зараз в нас такий час, тому і працюю з військовими предметами. По-перше, з точки зору візуальної естетики ті ж тубуси від РПГ виглядають «потужно», і це дійсно досить цікавий матеріал для роботи. А по-друге – все це можна конвертувати в допомогу нашій армії та наблизити Перемогу”, – розповідає Максим.
На сьогодні дуже багато людей за кордоном зацікавлені у військовій допомозі й готові непогано заплатити за такий товар. Тому на власному прикладі Максим хоче показати своїм колегам, що таким чином їхня творчість може бути не просто способом культурної рефлексії, а й корисною у матеріальному форматі. Побачити та пройнятися філософією новокаховчанина вже можна і в рамках виставок. Наразі в музеї Вишгорода представлена масштабна інсталяція з військових артефактів авторства Максима Кільдерова.
“Експозиція називається «Битва за Київ». Бо всі роботи виконані на тому, що залишилося після відступу російських військових з Київської області. Там все: від гільз до залишків ракет”, – розказує митець.
Та попри шалений темп сьогоднішнього життя Максим Кільдеров не приховує, мріє повернутися до Нової Каховки:
“Відчуття, що ти не можеш приїхати в будь-який момент додому – сковує внутрішньо. Це дуже складно усвідомлювати. Так, я буду розвиватися далі: шукати перспективи в нашій країні та за кордоном. Але де б я не був – я завжди буду новокаховчанином і хочу мати можливість вільно жити на своїй Батьківщині. Тому я дуже хочу аби місто якскоріше було деокуповано. І я роблю для цього те, що можу”, – завершує митець.