Ідентифіковано росіян, які причетні до воєнних злочинів на Херсонщині

Журналісти «Слідства.Інфо» встановили деякі російські підрозділи, які перебували у Давидовому Броді на Херсонщині й, можливо, вчиняли злочини проти цивільних. Про це йдеться у матеріалі «Слідства.Інфо».

Бої за Давидів Брід точились кілька місяців. Четвертого жовтня над селом замайорів український прапор. Під час звільнення Давидового Броду українські захисники завдали суттєвих втрат російським окупантам.

“За час російської окупації села там перебували 94-й полк особливого призначення Росгвардії, кадирівський полк «Сєвєр-Ахмат» та ОМОН «Ахмат-1», 234-й гвардійський десантно-штурмовий полк 76 десантно-штурмової дивізії – «псковський десант», який вже відомий злочинами в Бучі. А також – підрозділи, які входили до Південного військового округу РФ”, – встановили журналісти «Слідства.Інфо».

У Давидовому Броді загинув сержант росгвардії Володимир Барсук. Відомо, що він був заступником командира 106-й гвардійської повітряно-десантної дивізії. Від 2020 до 2022 років – командиром 137-го гвардійського парашутно-десантного полку.

Також у селі було ліквідовано майора військової розвідки Росгвардії Сергія Попова. Від 1999 до 2000 років він служив у загоні спецсили ВВ МВС на Північному Кавказі.

Попов був розвідником-гранатометником. Від 2019 до 2022 років Попов виконував обов’язки заступника командира батальйону оперативного призначення Росгвардії. За попередніми даними, він загинув 25 вересня в місцевій школі, де розташовувались росіяни та куди завдали удару ЗСУ. Внаслідок вибуху Попов отримав травму та помер від втрати крові.

У Давидовому Броді українські військові ліквідували також мародера Владислава Дятлова – спецпризначенця Росгвардії.

Окупант фільмував на телефон мародерства, які вчиняв в Україні. Кадри потрапили у соцмережі після його смерті.

Журналісти знайшли у друзях Дятлова іншого росгвардійця – 37-річного Олександра Шумайлова, – який, ймовірно, також бере участь у війні проти України.

Він родом з Нижнього Тагілу, він розлучений, має доньку. Шумайлов живий і регулярно заходить у соціальні мережі.

Ймовірно, в окупації села брав участь сержант 234 полку другого батальйону п’ятої роти армії РФ Андрій Сухих. У російських пабліках повідомляють, що Сухих також був у Бучі на Київщині, Попасній у Луганській області, після чого поїхав знущатися з людей на Херсонщину. Сухих 14 лютого 2023 року загинув біля Кремінної (Луганщина). Ще один російський військовий – водій-електрик відділення взводу реактивної артилерійської батареї Даніл Саітов. Чоловік у липні 2021 року підписав контракт зі збройними силами РФ. Саітов воював на території України протягом чотирьох місяців, після чого українські захисники ліквідували його у Давидовому Броді. 

Старший лейтенант Інокентій Хуторской у травні 2022 року закінчив свою участь у так званій спеціальній військовій операції й відправився до матері – Маріни Хуторской – у труні. На своїй сторінці у російські соцмережі «ВКонтакті» жінка ділиться дописами пропагандиста РФ Захара Прилєпіна й, попри загибель сина, продовжує підтримувати злочинну війну.

Військовий РФ Дмитро Чорний сам зізнався у російських соцмережах, що брав участь в окупації РФ села з квітня по серпень. Окупант завбачливо приховав свою сторінку. Чоловік ще живий, оскільки активно заходить на свою сторінку в «ВКонтакті».В Херсонській обласній прокуратурі, наразі розслідується 130 порушень законів та звичаїв війни в селі Давидів Брід, до яких причетні російські військові. Росіянам загрожує позбавлення волі строком від восьми до дванадцяти років (стаття 438 КК України).