Російські окупанти блокують доступ до медицини на Херсонщині

Люди, які живуть на лівобережній частині Херсонської області кажуть, що доступ до лікарів все більше ускладнюється, і стверджують. Про це написав перший заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський на своєму Telegram-каналі.

Лікарям на окупованій РФ Херсонщині наказали не надавати допомогу людям, у яких немає страхового полісу РФ, щоб його оформити, треба мати російський паспорт. Про це розповів перший заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський.

“Окупаційна влада РФ на лівобережній Херсонщині обмежує доступ населення до медичних послуг. Лікарі отримали команду не надавати медичні послуги людям без страхового полісу Російської Федерації, який неможливо оформити без паспорта РФ. У такий спосіб російські окупанти сподіваються змусити населення до оформлення російського громадянства”, – написав Юрій Соболевський.

Що сьогодні відбувається зокрема в Новій Каховці, де, нагадаємо, окупаційна влада наказала припинити роботу лікарень, а обладнання з деяких медзакладів загарбники вивезли? Як люди обходяться без медицини? Відповіді на ці питання шукала Нова Каховка.City.

“Центральна лікарня в Новій Каховці продовжує працювати лише для терапевтичного консультування й нетермінових звернень. Головний корпус на вулиці Героїв України не працює взагалі – жителі звертаються до лікарів у медичному корпусі № 2 в мікрорайоні Сокіл. Проте фахівців майже немає. Постійний стаціонар у лікарні не працює. У надзвичайних випадках і при складних хворобах людей везуть до Новотроїцького чи Генічеська. Для цього росіяни більш-менш наладнали виклик карети швидкої допомоги. Проте залишається питання, як дзвонити диспетчеру, якщо в місті – перебої зі зв’язком. Також біля будівлі лікарні на Соколі час від часу можна побачити автомобілі росіян”, – зазначає журналіст видання Микола Романюк.

Раніше з медичного корпусу по вулиці Героїв України російські окупанти вивезли все медичне обладнання. Точно сказати, чи повторилося це в корпусі на Соколі, важко. До закриття там стаціонарних відділень вони лишалися обладнаними. Проте була певна нестача медикаментів і робочих рук. Приватним лікарям, що орендували кабінети в лікарні, окупанти РФ заборонили вести свій прийом.

Часто в Новотроїцькому пацієнтам відмовляють в операціях, які не є терміновими чи критичними. Лікарі не готові їх проводити в майже польових умовах. Хоча селище розташоване відносно далеко від лінії фронту.

У Новій Каховці працюють стоматології. Одна з них знаходиться по вулиці Соборній, це колишня комунальна стоматполіклініка. Друга – це сімейний бізнес, офіс якого розташований у новобудові біля військкомату.

Українські терапевти ведуть прийом лише онлайн – декларація із сімейним лікарем не обов’язкова. Ситуація з ліками, порівняно з початком війни, стабілізувалася. Проте ціни лишаються високими. У першу чергу дорого коштує медична техніка: глюкометри для діабетиків, автоматичні тонометри тощо.

Словом, якісне медичне обслуговування в окупованій Росією Новій Каховці для місцевих жителів майже недоступне.