Історія херсонки врятованої з обстріляного російськими військами потягу на Херсонському вокзалі (фото)

Третє травня назавжди залишиться в пам’яті херсонців, як страшний день загибелі більше двадцяти мирних жителів. Одним з епіцентрів російських обстрілів став залізничний вокзал, де саме очікували на відправку два потяги: на Київ та Львів. Останній мав у своєму складі евакуаційний вагон. Прямого влучання зазнав 30-й вагон цього потягу. Посіченим виявився і сусідній 13-й вагон, квитки до якого придбала херсонка Юлія. Про історію жінки пише видання «Гривна».

Жителька Херсона Юлія Юріна коли шукала квитки на львівський потяг, то мала вибір із двох вагонів: 13-го та 30-го. Але виявилося, що 13 – все ж таки щасливе число.

Юлія розповіла про той день, коли вона мало не потрапила під пряме влучання російського снаряду.

“Коли я виїхала на вокзал, то вибухи в Херсоні вже були. Час ще був, тому вирішила випити кави. А потім розпочалися вибухи. Я нарахувала вісім попадань в асфальт. Як вибухи припинились, я побігла в бік залізничних кас. Це було дуже страшно. Але нам допомагали військові та працівники вокзалу, всіх спрямовували в бомбосховище. Там було багато людей, у тому числі маломобільні на ношах, які мали їхати в евакуаційному вагоні. Військові, медики, рятувальники, працівники вокзалу діяли дуже злагоджено. Потім в оточенні військових нам запропонували бігти до вагонів, сідати в найближчі місця, а потім перейти на свої місця. Мій вагон теж був пошкоджений, але не зруйнований”, розповідає Юлія.

З невеликим запізненням потяг прибув до Миколаєва. В Миколаєві пошкоджені вагони замінили і потяг продовжив рух.  Юлія бачила, як маломобільних і людей, які скористалися можливістю безоплатної евакуації, зустрічали в Хмельницькому. Були медики, рятувальники, волонтери.

Коли Юлія побачила на вокзалі у Львові велику кількість людей – залізничників та журналістів, – то сльози знову почали котитися з очей.

“Дякуємо Юлії за те, що змогла поділитися своєю історією. Це важливо, бо вона розповіла про незламність наших людей, про залізних залізничників, професійні дії медиків, мужність військових. Україна обов’язково переможе, бо заради цього працюють тисячі людей – військових та цивільних, щоденно ризикуючи життям”, – йдеться в повідомленні редакції.