Окупаційна влада РФ посилила тиск на жителів окупованого лівобережжя Херсонської області (відео)

Російська окупаційна влада посилили тиск на жителів окупованого лівобережжя Херсонщини змушуючи людей брати російські паспорти. Для цього вони застосовують обмеження у соціальних та медичних послугах. Суспільне дізнавалось деталі.

Обмеження доступу до медичних послуг та погрози депортацією. Так російські військові змушують жителів тимчасово окупованого лівобережжя Херсонщини отримувати російські паспорти.

“Ходять по домівках, перевіряють чи є в людей російський паспорт, якщо немає ставлять ультиматум, не оформиш – депортуємо, якщо людина маломобільна навіть додому приїздять оформляти, по селах всюди російські блокпости, перевіряють кожного на наявність паспорта. Нагнітають постійно, кажуть, можете і не надіятись, ви Україні не потрібні – це вже територія Росії”, – розповідає херсонець Ігор.

Військові Російської Федерації чинять постійний тиск на жителів тимчасово окупованого лівобережжя Херсонщини. Вони перевіряють гаджети, особисті речі, обмежують переміщення. Примусова паспортизація – це спроба замаскувати воєнні злочини проти українського населення під так звану турботу.

“Найпопулярніший спосіб – це обмеження до соціальних послуг, це обмеження до соціальних виплат, обмеження до медичного обслуговування. Примусова паспортизація продовжується, тому що місцеве населення чинить спротив, намагається уникнути її, а російські окупанти намагаються максимальну кількість населення охопити цією паспортизацією”, – каже керівниця пресцентру Сил охорони та оборони Півдня Наталія Гуменюк.

Жителям тимчасово окупованого лівобережжя області бажано уникати отримання російських паспортів.

“Отримання російського паспорту створює для наших людей додаткові загрози. По-перше, це збільшений ризик так званої “евакуації”, насправді депортації, і по-друге, це ризики мобілізації наших людей, тому що окупаційна влада буде вважати цих людей громадянами Російської Федерації. Тому якщо немає іншого виходу, якщо є шалений тиск, якщо є реальна загроза життю наших людей, то хай беруть ці паспорти. Зараз завдання цих людей там – вижити”, – говорить перший заступник голови Херсонської облради Юрій Соболевський.

Люди, які були вимушені взяти російський паспорт задля порятунку життя і не допомагали та не співпрацювали з окупаційною владою та військовими РФ, відповідальності перед українським законодавством нести не будуть.