Історія херсонського ветеринара, який не покинув Херсон навіть під час окупації

Ветеринар Олександр Шевченко провів у Херсоні всю окупацію. Щодня чоловік прокидався та їхав до своєї клініки через блокпости російських військових. Про те, як рятував своїх чотирилапих пацієнтів в окупації та як рятує зараз під час постійних обстрілів, Олександр розповів Суспільному.

Олександр Шевченко разом зі своїми чотирилапими пацієнтами провів всю окупацію. Після 24 лютого з міста виїхали 70 % його колег. За словами чоловіка, причин, щоб залишитись в Херсоні, мав декілька.

“У мене вдома дуже багато тварин, яких ми підібрали під час окупації і до окупації. Залишити їх ми не могли і не можемо”, – каже ветеринар.

Чотирилапі пацієнти для ветеринара була головна мотивація. Олександр добирався до клініки з передмістя, тому на шляху завжди були блокпости військових РФ. Перевіряли машину, документи і телефон. У гаджеті знаходили фото прооперованих тварин. Їх переломи та рани у росіян викликали неоднозначну реакцію.

Під час окупації чотирилапих пацієнтів було багато. Багато тварин привозили волонтери, тому що покинутих стало дуже багато, які бігали вулицями. Також звертались херсонці, робили вакцинацію своїх домашніх улюбленців, паспорти та чіпи.

В окупації не вистачало ліків. Рятували запаси, які зробили до війни, а також допомагали волонтери. За майже дев’ять місяців часто звертались і з травмами. Тварини попадали під автівки російських військових. Найскладніший випадок був з цуценям з Чорнобаївки.

“Цуценяті переїхав військовий джип кінцівку в багатьох місцях були переломи. Зараз цуценя бігає та стрибає”, – говорить чоловік.

Під окупацією Олександр провів під тисячу стерилізацій. Співпрацював з волонтерами та організацією Help Animals. Коридори в клініці ніколи не були порожніми.

“Одного разу вівчарка потрапила під колеса автівки. Собака відробився легким переляком, проте встати не міг, бо у нього тріснули подушечки”, – розповів херсонець.

Після цього пацієнта, одразу наступний. Свого котика принесла херсонка Олена. Тепер у неї їх двоє.

“З Херсона виїжджали викладачі, які працювали на росіян і залишили, покинули його, я взяла собі, вирішила врятувати маленьке життя”, – каже жінка.

Нині Олександр Шевченко продовжує лікувати тварин під постійними російськими обстрілами. Про те, що лишився, чоловік не шкодував жодного разу, хоча тривожних валізок має дві.

“В машині є тривожна валізка хірургічна. А вдома є інша валізка, але її не доводилось пакувати жодного разу”, – говорить ветеринар.

Пацієнти Олександра Шевченка болісно реагують на російські обстріли. Для них це стрес, адже дуже відчувають вибухову хвилю і коти, і собаки. А ще, за словами ветеринара, останнім часом стали привозити тварин з пораненнями. Своїх пацієнтів Олександр не покине, хоча зізнається, що залишатись страшно, але виїжджати з Херсона не планує.