Історія подружжя волонтерів з Херсона

Сергій та Настя Рибальченко – волонтери у фронтовому Херсоні. Сьогодні вони розвозять гуманітарну допомогу, не зважаючи на постійні обстріли та влучання по житлових кварталах Херсона. Допомагають зокрема й медичним закладам міста. Про історію подружжя волонтерів розповіло видання Вгору.

Історія волонтерства сім’ї Рибальченків починається відколи в Херсоні з’явилися перші біженці з прифронтових сіл. Селяни інколи навіть пішки діставалися до Херсона, але не мали де жити та що їсти. Сергієві вдалося розмістити людей, серед яких були переважно жінки з дітьми, в одному з місцевих готелів, де він сам працює. Згодом готель став центром допомоги біженцям у Херсоні. Дружина Сергія, Настя, на той момент працювала віддалено, але вирішила підтримати чоловіка.

“Я бачила, як для нього важливо допомагати людям. Він просто горить цим”, –  розповідає Настя.

Небайдужі херсонці почали приносити продукти, одяг, постільну білизну, в готелі організували триразове харчування та забезпечили людей всім необхідним.

Рупором потреб центру став режисер херсонського драматичного театру Сергій Павлюк. Щодня на своїй сторінці в Facebook він публікував прохання допомогти людям і звітував, що вдалося зробити на зібрані кошти. Після того, як російські окупанти почали тиснути на Сергія Павлюка, після кількох допитів, він і сам певний час переховувався в готелі. Сергій допоміг багатодітній родині режисера та деяким співробітникам театру виїхати на підконтрольну Україні територію.

“Ми неймовірно вдячні Сергію та всім причетним, що змогли безкоштовно дістатися до території підконтрольної Україні, і за можливість перебувати в готелі, коли через непередбачувані обставини виїзд перенесли”, – розповідає помічниця режисера Ольга Щидловська.

Ольга та її мама стали свідками візиту до готелю росіян. Чоловіки в цивільному (деякі в бронежилетах і зі зброєю) викликали усіх дорослих до холу й змусили писати пояснювальні, що люди тут роблять. Після чого всіх фотографували й знімали відбитки пальців, як у злочинців.

“Можна лише уявити, як перенервували Сергій із дружиною та весь персонал”, – каже Ольга.

Після звільнення Херсона, коли місто почали обстрілювати з лівого берега, Сергій із Настею сконцентрувалися на допомозі херсонцям. Під обстрілами, вони розвозять продуктові набори та матеріали для відновлювальних робіт по найбільш небезпечних районах міста.

“Ми допомагаємо адресно. Сьогодні допомагаємо мешканцям нашого району”, – розповідає Сергій.

Вони з чоловіком, захищені бронежилетами, розносять продуктові набори по хатах. Дехто отримує гуманітарну допомогу вперше, бо страшно навіть виходити на вулицю.