Суд відправив херсонця, який допомагав росіянам, до психіатричного закладу

Центральний районний суд м. Миколаєва змінив запобіжний захід з тримання під вартою на поміщення до психіатричного закладу херсонцю, який під час російської окупації міста допомагав росіянам. Про це пише інформаційне видання МОСТ.

Чоловік працював лаборантом в університеті, а у матеріалах справи є покази свідка, який вказав, що після російської окупації Херсона, зловмисник влаштувався на кафедру Кібернетики в ХНТУ лаборантом. До повномасштабного вторгнення Росії він працював стажистом в ІТ-компанії “Wezom”.

“Затримали чоловіка 28 листопада. Наступного дня йому оголосили про підозру в державній зраді. Українським правоохоронцям про те, де ховається поплічник росіян повідомили сусіди, яких той лякав ФСБ. В телефоні у лаборанта знайшли переписку із російськими силовиками, яким той передавав інформацію щодо розташування та переміщення підрозділів ЗСУ, а після російської окупації Херсона передавав інформацію щодо колишніх учасників АТО та громадян, що займають проукраїнську позицію”, – йдеться в повідомленні.

Працівники СБУ допитали свідків, що були очевидцями фотографування лаборантом місць можливого розміщення ЗСУ, та що він отримує грошову винагороду за надання вказаної інформації спецслужбам РФ. Також, він намагався залучити свідків до здійснення аналогічної підривної діяльності проти України.

“Цих доказів було б достатньо для того, аби підозрюваний сів за ґрати, але лікарі твк не вважають. На початку лютого було отримано висновок судово-психіатричної експертизи, яка встановила, що чоловік страждає хронічним психічним недугом і не міг усвідомоювати свої дії”, – йдеться в повідомленні.

З урахуванням акту судово-психіатричної експертизи №6, чоловіка визнали небезпечним для оточуючих, і помістили до психіатричного закладу.