Історія жінки з Херсону, яку врятували зі зруйнованого ракетою РФ будинку в Дніпрі (відео)
Ольга Ботвінова разом зі своїм чоловіком жила на дев’ятому поверсі будинку, в який 14 січня влучила російська ракета. Після вибуху дві кімнати обвалилися, вціліла лише одна – у якій і була родина. Ольга отримала поранення, чоловік надав допомогу та почав світити ліхтариком, аби їх знайшли. Саме так, каже рятувальник Ігор Гетало, і варто діяти в подібних ситуаціях. Про історію врятованої жінки написало Суспільне.
Ольга Ботвінова – жителька будинку, в який 14 січня в Дніпрі влучила російська ракета. Під час вибуху вона разом з чоловіком була вдома.
“Я працювала в кімнаті, котрої зараз немає. Працювала за ноутбуком, але чоловік покликав мене в кімнату, яка вціліла. Ми відкриваємо двері у сусідню кімнату та розуміємо, що там прірва з дев’ятого поверху і по перший поверх”, – розповіла жінка.
У квартирі родини вціліла лише одна кімната. Інші дві – повністю обвалилися. Шматки скла, які розлетілися після вибуху, поранили Ольгу в скроню. Її чоловік – хірург, тому швидко надав першу допомогу та почав кликати рятувальників.
“Я сиділа та стискала рану. Чоловік підходив до вікна та світив ліхтариком. Нас відразу побачили . Чоловіку показували “Відходь, відходь!”. Ми не розуміли, що наша кімната висить у повітрі”, – каже Ольга.
Рятувальники дісталися до зруйнованої квартири за три години. У порятунку в таких ситуаціях, допомагають правильні дії людей. Опинившись під завалами, не варто намагатися самостійно їх розбирати. Однак слід спробувати звільнити руки та ноги. Якщо частину тіла притиснуло – масажувати ділянку кінцівки вище за затиснену, щоб підтримати циркуляцію крові. Також необхідно допомогти рятувальникам визначити квадрат пошуку.
“Ми глушимо всю техніку, яка працює на місці. І коли людина під завалами чує, що настала повна тиша, треба максимально голосно з усієї сили намагатися про себе сповістити. Вказати приблизно, де саме вона перебуває”, – розповів начальник оперативно-координаційного центру ДСНС області Ігор Гетало.
Якщо ж у людини немає сил кричати або вона німа, то треба сповістити про себе за допомогою будь-яких предметів, які видають звук, а також речей, які світяться. Однак не можна використовувати сірники чи запальнички – у разі витоку газу це може спричинити вибух.
“Намагатися взяти в руку якийсь камінець або якийсь твердий прилад, і намагатися стукати по стіні, або по якійсь твердій конструкції. Були випадки, коли людина про своє місце перебування сповістила рятувальників звичайною дитячою іграшкою, яка свистить. Вона натискала на цю іграшку рукою – рятувальники почули і врятували людину”, – каже Ігор Гетало.
Варто подбати і про тепло, аби не було переохолодження, загорнутися в одяг чи ковдру, якщо вони є поруч. Головне, не панікувати, та розуміти, що на порятунок знадобиться час. В лікарнях, у стабільному стані, досі перебувають 12. 46 загинуло. Ще вісім тіл не опізнано.