Як жило село Щасливе на Херсонщині під час російської окупації (відео)

У селі Щасливе, що на Херсонщині, немає електро- та водопостачання, більшість будинків пошкоджені, а по селу розкидана російська техніка та речі військових. Місцеві жителі перебували в окупації вісім місяців. З чим стикалися мешканці села під час російської окупації та як їхні долі складаються зараз, з’ясовувало Суспільне.

Російські війська заїхали в село дев’ятого березня 2022 року. Цього дня обстріляли декілька будинків у Щасливому. В подвір’я жительки села Тетяни влучало двічі – восьмого липня та сьомого вересня. В результаті останнього влучання поранення отримав її чоловік.

“Коли чоловіка поранило, то російські військові нашим автомобілем відвезли його в Берислав. А восьмого вересня мене так само вивезли в Берислав, бо ми просто побоялися тут залишатися. Вони нас привезли, біля лікарні, сказавши: “Ми вашу машину залишимо в гаражі”. Я ж кажу: “Хлопці, не кажіть того, що не зробите”. І два місяці ми були в Бериславі, поки чоловік лікувався”, – пригадує Тетяна.

Син Тетяни, Олександр, добре пам’ятає російські перевірки.

“Перша перевірка до нас приїхал, 13 березня. Приїхали дві вантажівки. Всі були з Росгвардії. Але коли прийшов їхній капітан і привітався українською, тоді я був дуже здивований. Або ж він був з Кубані, або з Криму, або ж наш колаборант. Крайні перевірки були в середині травня. Тоді мене роздягали, запитували, чи є татуювання”, – розповідає чоловік.

Останні дні окупації сім’я перебувала в Бериславі.

“Росіяни оголосили шостого листопада цілодобову комендантську годину. Сказали, щоб люди не виходили. Пояснювали, що це для нашої безпеки. Тоді вони підірвали трансформаторні підстанції. Світла в Бериславі не було. І в сторону Новоберислава вони підірвали водонапірні вежі”, – пригадує Олександр.

Повернулася додому родина 16 листопада 2022 року. Станом на 26 січня 2023 року люди в Щасливому живуть завдяки допомозі волонтерів.