Кіровоградська прокуратура скерувала до суду обвинувальні акти проти двох мешканців Херсонщини

Кіровоградська прокуратура скерувала до суду обвинувальні акти проти двох мешканців Херсонщини. Один з обвинувачених постане перед судом за співпрацю з російськими окупантами. Друга обвинувачена за те, що впроваджувала російські стандарти освіти в навчальних закладах Херсонщини.

Обвинувачений став «головою цивільної адміністрації». Прокурори Кіровоградської обласної прокуратури заочно повідомили зраднику про підозру (ч. 5 ст. 111-1 КК України). Наразі обвинувальний акт скеровано до суду.

“Обвинувачений під час воєнного стану запропонував російській окупаційній владі свою кандидатуру на посаду так званого «голови цивільної адміністрації», на якій перебуває по теперішній час”, – йдеться в повідомленні прокуратури.

За процесуального керівництва прокурорів Кіровоградської обласної прокуратури до суду скеровано обвинувальний акт стосовно  директорки Новокаховського аграрного коледжу за колабораційну діяльність (ч. 3 ст. 111-1 КК України).

“З початку повномасштабної війни Росії проти України обвинувачена залишилась на окупованій Росією території м. Нова Каховка Херсонської області та перейшла на бік російських окупантів. Вона добровільно зайняла посаду «директора Новокаховського аграрного коледжу» та впроваджувала там російські стандарти освіти”, – йдеться в прокуратурі.
Обвинувальний акт скеровано до суду для розгляду в порядку заочного провадження.
Досудове розслідування здійснювалося Управління СБУ в Кіровоградській області.