Херсонка співала українські пісні в середмісті окупованого Росією Херсона

Херсонська співачка Оля Сонячна виходила в середмістя окупованого Росією Херсона та співала українські пісні. Свою історію вона розповіла Суспільному.

Колонка, мікрофон і текст пісні в телефоні – це її зброя. З цими речами вона виходила в середмістя окупованого Росією Херсона та співала українські пісні.

“Я розуміла, що якщо я вийду співати, то я буду співати тільки українські пісні. Це мій принцип – бо ми в Україні перебуваємо. Кожного дня я прокидалася і казала сама собі – якщо сьогодні твій останній день, Оля, чи вийдеш ти співати в окупованому російськими військами місті українські пісні, закликаючи наших хлопців із ЗСУ і доказуючи їм, що Херсон – це Україна. І я казала собі так, я сьогодні вийду, не дивлячись ні на що”, – говорить співачка.

У Херсоні Оля Сонячна вісім років викладала у власній музичній школі.

“Я співаю різні українські пісні – сучасні, народні. Під час російської окупації співала і дуже такі провокуючі пісні, наприклад, “Ванька-встанька” і “Буде тобі, враже, так, як відьма скаже”. Це я співала відкрито, тому що коли тобі на серці болить і ти бачиш, як знімається український прапор, коли в тебе сльози градом ллються, то це просто неможливо передати відчуття”, – каже Оля.

Залишити Херсон співачці довелось вже після деокупації, коли тричі опинялась під російськими обстрілами. Два місяці тому жінка, завдяки волонтерам, виїхала до Києва. Зараз Оля Сонячна співає на вулицях столиці.