Колишньому начальнику херсонської колонії Соболєву і ексрятувальнику з Херсонщини Голошивцю повідомили про підозру в колабораційній діяльності

СБУ повідомила про підозру в колабораційній діяльності колишньому начальнику херсонської «Північної виправної колонії №90», 37-річному Євгену Соболєву і 36-річному ексрятувальнику Олександру Голошивцю. Останній очолив в Олешках незаконно створену російськими окупантами «пожежно-рятувальну частину міста Олешки». Їм обом загрожує позбавлення волі на строк від 12 до 15 років. Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Повідомлення про підозру Соболєву і Голошивцю опубліковані на сайті Офісу Генерального прокурора України.

“Євген Соболєв, очолив незаконно створену російськими окупантами «Управління служби виконання покарань по Херсонській області». На посаді «керівника» даного «управління» він примушував інших підлеглих працювати на РФ. А незадовго до звільнення Херсона Євген Соболєв втік на окуповану РФ територію області. В свою чергу, ексрятувальник, мешканець Херсона Олександр Голошивець підозрюється в тому, що він добровільно погодився стати начальником незаконно створеної «пожежно-рятувальної частини міста Олешки», – йдеться у повідомленнях про підозри.

За ці злочини обом підозрюваним загрожує позбавлення волі на строк від 12 до 15 років – за (ч. 7 ст. 111-1 КК України).

Наприкінці минулого року Євгену Соболєву повідомили першу підозру в державній зраді.

“Підозрюваний у березні 2022 року добровільно впустив російських окупантів на територію «Північної виправної колонії №90». В лазареті колонії росіяни лікувались, а приміщення колонії використовували, як склад для продуктів та цигарок. Також Соболєв допомагав ремонтувати військову техніку загарбників і організовував їм відпочинок”, – йдеться в підозрі.

У липні 2022 року Євгена Соболєва звільнили з посади начальника колонії №90. За державну зраду йому загрожує довічне позбавлення волі.

Як повідомляв ЦЖР, у червні 2022 року на вулиці Сенявіна в тоді ще окупованому Херсоні був вчинений замах на начальника «Управління служби виконання покарань по Херсонській області», колаборанта Євгена Соболєва, який отримав поранення обох ніг.