Командир батальйону спецпризначення ТрО розповів про ситуацію на півдні країни (відео)

Про підрозділ спецпризначення, роботу тероборони та ситуацію на півдні країни в інтервʼю Суспільному розповів командир 11-го батальйону спеціального призначення 112 бригади сил ТрО Олександр Посіпко.

Рота спецпризначення до формування батальйону була залучена в боях під Києвом.

“Ми брали участь у боях за Мощун, у боях на Чернігівському напрямку, потім, коли російська армія відступила з Київщини, деякі підрозділи роти були направлені в Харківську та Донецьку області. В нас були загиблі, поранені, які досі ще перебувають на реабілітації”, – говорить Олександр Посіпко.

Особистий склад в ТрО завжди дуже різноманітний.

“У мене в батальйонах були депутати міських рад, радники мерів, директори великих підприємств або топменеджмент підприємств, власники підприємств, багато айтівців. Ці люди мають ширший погляд на можливості застосування різних сил і засобів, можливості застосування людей, у них реально ширший погляд на ці моменти й набагато ефективніше виходить з ними працювати”, – розповів командир.

Ще один важливий момент – це наповненість особового складу саме добровольцями, які прийшли з початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну в сили ТрО.

“Попередній мій батальйон на 100% складався з добровольців. Люди з цивільною роботою, ніколи до війська не мали стосунку, а потім відчули поштовх, зрозуміли, що, хто, якщо не ми. Пішли й воюють і прекрасно воюють”, – говорить військовий.

Почала спостерігатися різниця між озброєнням російської та української армії.

“Перша половина літа 2022 року – чітко було видно, що в російської армії суттєва перевага в кількості боєприпасів і в кількості артилерії. Вони дозволяли собі ураження артилерією найдрібніших і незначних цілей, або просто обстріли по тому району, де розосереджені наші військовослужбовці. Водночас у нас навпаки на гармату було по декілька снарядів на день, на міномет так само. Ми дозволяли собі стріляти тільки в чітку ціль під корегування дроном”, – розповів чоловік.

Артилерійські системи наявні в Сил оборони станом на 2023 рік за своїми тактико-технічним характеристикам набагато кращі, ніж у російських військових.

“Ми їх суттєво відтіснили від берега, за рахунок цих високоточних артилерійських систем. Вони вже не можуть вільно почуватися в прибережній зоні”, – говорить Олександр Посіпко.

Російські війська постійно обстрілюють там, куди дістають.

“Чітко видно, що вони не намагаються діставати глибше ніж населені пункти прибережної зони. Щоб стріляти далі, вглиб, їм доводиться ближче підʼїжджати до берега, відповідно в зону ураження нашими системами”, – розповів командир.

Останнім часом армія РФ активно використовує авіабомби, які запускають з літаків з великої відстані.

“Армія РФ обстрілює ними населені пункти по берегу річки Дніпро. Не прицільно, просто розвалюючи села, міста. Відколи вони були вимушені перейти на лівий берег Дніпра, а ще й ми їх відтіснили нашою артилерією вглиб лівобережжя, вони до Миколаєва вже не дістають”, – говорить Олександр Посіпко.

Командир батальйону спецпризначення не вірить в те, що російські війська спроможні піти в наступ.

“Принаймні на сьогодні, по тим даним, якими ми володіємо, ніяких угрупувань, спроможних до наступальних дій на нашому напрямку не спостерігається. Якби у Росії була спроможність, якісь серйозні наступальні дії організувати, вони б це зробили вже протягом зими”, – каже Олександр Посіпко.

Армія РФ зосередиться на обороні оскільки вони готують до українського контрнаступу.

“Я хочу нагадати, що перед початком Херсонської операції, на цих територіях, де ми зараз перебуваємо, тут розташовувались найкращі підрозділи десантних військ. Проте, це їм не допомогло”, – сказав Олександр Посіпко.