На Херсонщині підозрюються троє колишніх працівників річпорту, які забезпечували переправлення російської техніки через Дніпро (фото)

На Херсонщині підозрюються троє колишніх працівників річпорту, які забезпечували переправлення російської техніки через Дніпро. Про це повідомляє Херсонська обласна прокуратура на своєму сайті.

“Колишні працівники філії «Херсонський річковий порт» АСК «Укррічфлот» під час тимчасової російської окупації міста погодилися співпрацювати з окупаційною владою РФ. Один з них займав посаду директора захопленої росіянами філії підприємства, другий став його заступником, а третій погодився на посаду механіка транспортного відділу. Так званий «директор» перереєстрував підприємство відповідно до вимог російського законодавства, організовував його роботу та вживав заходів для введення в обіг у м. Херсоні російської валюти. Підозрювані виконували вказівки окупаційної влади, діючи в інтересах збройних сил РФ, допомагали інженерним військам в облаштуванні понтонної переправи. Також вони організовували та забезпечували реконструкцію вантажної баржі для перевезення військової техніки, вилучали в працівників транспортні засоби, які перебували в їхньому користуванні, для потреб російських військ. Окрім того, підозрювані забезпечували переправлення російської техніки через річку Дніпро, сприяли вивезенню майна підприємства на тимчасово окуповану Росією територію та забезпечували російських окупантів дизельним пальним”, – йдеться в повідомленні прокуратури.

Прокуратурою було проведено обшуки в їхніх помешканнях. Під час обшуків правоохоронці виявили докази співпраці з Росією. Серед них документи, російська атрибутика, комп’ютерна техніка, боєприпаси.

За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури всім трьом місцевим мешканцям заочно повідомлено про підозру у пособництві РФ (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України).