Комунальники в Херсоні працюють під рсійськими обстрілами, аби забезпечити херсонців водопостанням (фото)

Під російськими обстрілами та з постійним ризиком для життя виконують свою щоденну роботу працівники Херсонського міськводоканалу. Як лагодять мережі під вогнем російських снарядів, бачили кореспонденти Суспільного.

У мікрорайоні ХБК працює бригада міськводоканалу. За цією адресою прорвало водогін. Будинки поруч лишились без водопостачання, але незручності тимчасові. Все полагодити працівники водоканалу обіцяють за кілька годин. Їхня робота зараз – це постійний ризик. Ремонтники це усвідомлюють, але завдання виконують щодня, бо розуміють їхню важливість.

“Ми ремонтуємо щоденно магістралі, люди повинні щоденно отримувати воду”, – каже бригадир аварійно-ремонтної Олександр Соха.

Ремонтники працюють у бронежилетах. Виїжджати доводиться і в небезпечні райони, які майже постійно під російськими обстрілами.

“Якщо потрапляємо в такі райони, де обстріли, стараємось десь перечекати, а так працюємо, у воєнний час помагаємо людям”, – говорить бригадир аварійно-ремонтної бригади Олександр Соха.

За іншою адресою теж працює бригада – тут ремонтники ліквідують засмічення. Попри те, що понад половина херсонців виїхали, робота є щодня.

“Зараз хлопці, займаються повсякденними обов’язками, як ліквідація засмічень, тобто, засмічуються мережі домової каналізації, вуличні каналізаційні мережі”, – каже заступник начальника дільниці Андрій Орєшкін.

Також зараз працівники водоканалу ремонтують напірний колектор.

“Зараз UNICEF виділила кошти підрядній організації, проходить санація, тобто ремонт напірного колектора, який на очисні споруди подає фекальні стоки від головної помпової станції. Цей колектор давно потребував ремонту”, – говорить Андрій Орєшкін.

Аби в оселях херсонців, які лишаються у місті, постійно була вода, вони і надалі будуть щоденно виконувати свою роботу, навіть попри ризики для життя.

“Звісно що важко, звісно що це все на нервах відображається у людей, але ж хлопці розуміють, якщо ми не будемо працювати, то місто чекає екологічний колапс”, – говорить Андрій Орєшкін.