«Лікарі без кордонів» через російські обстріли евакуювали понад 340 літніх людей з Херсонщини

«Лікарі без кордонів» евакуювали понад 340 літніх людей з Херсонщини.  Про це пише Український Південь.

Цим літнім людям за 80, чи навіть 90 років. Ці люди давно вже на пенсії, та замість спокійної старості, вони ледь не щодня чують вибухи та обстріли. Медсестер та лікарів вони бачать частіше, ніж онуків та дітей. В таких умовах живуть літні люди в геріатричному пансіонаті у Херсоні. Пані Ярославі – 87 років. Її родичі зараз за кордоном, донька працює в Італії. Бабуся ж залишилася в Херсоні. Жила у центрі для літніх людей.

“Тут за мною добре доглядали. Та через постійні російські обстріли та вибухи нині небезпечно залишатися у місті. Часто чула вибухи поряд. Я багато читала, щоб відволіктись”, – каже жінка.

Поряд із нею – пан Олексій. Йому 70. Має двох синів і дві дочки, та нині вони в Німеччині та Польщі.

“Я не боявся жити в Херсоні, хоч часто чув вибухи поблизу. В лікарні добре годували. В центрі для літніх людей, де жили я та Ярослава, немає бомбосховища. Є підвали, та вони не пристосовані для того, щоб ховатися від обстрілів. До того ж, багато пацієнтів прикуті до ліжка”, – каже чоловік.

“Ми закрили всі вікна палат мішками з піском, але пацієнти все одно бояться”, – каже Ірина Котуля, завідувачка відділенням Херсонської геріатричної лікарні.

Деякі пацієнти – важкохворі. В одного чоловіка – ампутована нога, інші – перенесли інсульт. Тож задля їхньої безпеки їх евакуювали з лікарні на Львівщину спецпотягом. До потяга людей підвозили карети швидкої допомоги міжнародної медичної організації «Лікарі без кордонів». Пані Ярослава всю поїздку співає; просить вгадати, скільки їй років, і намагається всіх підбадьорити. А потім каже, що також хвилюється, хоч Львівщина і далеко від фронту, та ракети дістають і туди.

Загалом медичний потяг MSF перевіз вже понад 340 пацієнтів з цього регіону до більш безпечних міст України. У поїзді, зокрема, є реанімаційне відділення і вагони для пацієнтів середньої тяжкості. Вагони оснащені дефібриляторами, апаратами УЗД та іншою апаратурою. Також під час поїздки пацієнтів супроводжують лікарі та медичні сестри. 15 листопада MSF стала першою міжнародною медичною неурядовою організацією, яка потрапила до Херсона після деокупації. Медики провели там понад 818 консультацій за тиждень. Вже згодом до міста почав приїздити евакуаційний потяг «Лікарі без кордонів».