Литовському дипломату повернули колекцію ікон, які росіяни викрали з його резиденції в Херсоні

Литовському дипломату повернули колекцію ікон, які росіяни викрали з його резиденції в Херсоні. Про це пише Служба  безпеки України на своєму сайті.

Служба безпеки знайшла та посприяла передачі почесному консулу Литовської Республіки в Херсоні старовинних ікон, які були викрадені російськими військовими під час окупації міста.

“На початку повномасштабного вторгнення росіяни пограбували будинок іноземного дипломата в Херсоні і вивезли з його помешкання більше 120 старожитностей. Ці ікони передали в приватну колекцію архімандрита місцевої єпархії УПЦ (МП). Наразі він переховується від правосуддя на тимчасово захопленій території півдня України”, – йдеться в повідомленні СБУ.

Після звільнення Херсона під час проведення безпекових заходів в регіоні, співробітники СБУ виявили викрадені ікони на території Успенського собору.

“Саме туди вони передали награбовані речі під виглядом повернення культурних цінностей, які нібито належать країні-агресору”, – коментують в повідомленні.

Служба безпеки ініціювала повернення предметів старовини законному власнику. Почесний консул подякував за це українській спецслужбі та оголосив про своє рішення передати старовинну колекцію місцевому художньому музею.