Мінна безпека для дoмашніх тварин під час прогулянок на деокупованих територіях

В нинішніх реаліях навіть звичайна прогулянка з твариною може нести небезпеку для життя. На звільнених територіях необхідно бути максимально обережними, особливо там, де колись знаходилися російські війська. Про це нагадує Мінреінтеграції на своєму каналі в Telegram.

 “Домашній пес може не відчути загрози замінування, але його ваги цілком достатньо для детонації”, – йдеться в повідомленні.

В такому випадку, існують певні правила прогулянки з чотирилапими, яких повинні дотримуватись власники.

  1. Ходіть лише знайомими та перевіреними маршрутами. За можливості обирайте дороги з твердим покриттям або ті місця, де добре видно все навколо.
  2. Уникайте прогулянок лісами, парками, полями та неасфальтованими дорогами. У таких місцях високою є вірогідність натрапити на міни, які можуть бути замаскованими листям, гілками тощо.
  3. Будьте уважними до того, що ваш улюбленець обнюхує чи підбирає із землі. Окупанти могли замаскувати вибухові пристрої під повсякденні предмети: іграшки, мобільні телефони, пакунки.
  4. Уникайте контакту з речами дивної форми. Протипіхотні міни-метелики мають незвичну форму, часто привабливий колір і виготовлені з пластику. Вони легко можуть привернути увагу вашого собаки. У жодному разі не дозволяйте йому до них наближатися!

Якщо бодай щось викликає у вас підозру, не ризикуйте життям, відразу ж телефонуйте на 101 або 102 та дочекайтеся саперів.