Людина по воду пішла, а їй з кулемета півголови знесло

Про життя у тимчасово окупованій Новокаховській громаді пише Інтент посилаючись на міського голову Володимира Коваленка.

“Чотири дні тому людина пішла води взяти, до Дніпра спустилася. А їйз крупнокаліберного кулемета півголови знесло. От така ситуація”, – повідомив міський голова.

Також були випадки, коли цивільні підривалися на встановлених росіянами мінах. Обстріли Нової Каховки та інших міст територіальної громади відбуваються постійно. Два населені пункти громади знаходяться на звільненій правобережній частині області. Їх обстрілюють щоночі. Також ворожа артилерія стріляє по тимчасово окупованим територіях, після чого росіяни заявляють, що це стріляли українці.

“Тоді показують сюжети, що це роблять ЗСУ. Мешканці розуміють: Збройні сили України стріляють тільки по тим об’єктам, де розташований ворог або його техніка”, – каже Володимир Коваленко.

Намагаючись вберегтись від української артилерії, росіяни сховали міномети за житловими будинками, а іншу техніку взагалі відвели на 10-15 кілометрів в глиб тимчасово окупованих територій. Самих російських військових у Новій Каховці останнім часом значно поменшало. Багато тих, хто тільки приїжджають в місто за продуктами зі степових районів Новокаховської громади.

“Коли дощі були, російські військові ходили в брудних кирзових чоботах і скупляли якісь продукти. Скоріш за все, там голодують”, – зазначив голова міської ради.

По самому місту ходять патрулі, є декілька блок-постів. Посилилась перевірка документів, зокрема патрульні заходять в автобуси й перевіряють чоловіків. За інформацією міського голови, у окупантів з’явився автомобіль, що технічно оснащений для прослуховування телефонних розмов мешканців міста. Вони його використовують для виявлення проукраїнськи налаштованих громадян, а також учасників руху спротиву. Зазначимо, що інформацію про наявність такого автомобіля розповсюджували й російські терористичні Telegram-канали. Також Володимир Коваленко розповів про діяльність на території громади руху спротиву окупації.

“При наданні інформації з боку руху спротиву, Збройні сили чітко працюють точковими ударами, щоб зменшити технічну й людську можливість ворога”, – зазначив міський голова.

16 листопада українські військові знищили у Новій Каховці склад боєприпасів ворога. За словами міського голови, деякі з учасників руху спротиву вимушені маскуватись під колаборантів, але це відбувається за завданням від ЗСУ.

“Найголовніше очікування мешканців – це коли ж все таке буде звільнення”, – підсумував голова Новокаховської міської ради.