Малюк, народжений в окупованому Херсоні, матиме українські документи

Районний суд на Хмельниччині, встановив факт народження  дитини у вересні 2022 року в м. Херсон, Україна. Про це проінформував Хмельницький апеляційний суд на сторінці в Facebook.

У вересні цього року дружина мешканця Херсона народила сина в тимчасово окупованому місті. Оскільки місто було окуповане, тому жінка не могла отримати медичний документ, який потрібно для державної реєстрації й отримання свідоцтва про народження дитини у відділі РАЦС. Відтак суд встановив факт народження їхньої дитини в м. Херсон, Україна. З документів суду батьки малюка надали медичне свідоцтво про народження, видане органом окупаційної адміністрації Російської федерації та свідоцтво про шлюб.

“Суддя зауважив, що відповідно до ст. 1 Закону України “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України” тимчасово окупована територія України є невід’ємною частиною України, на яку поширюється дія її Конституції та законів, а також міжнародних договорів”. Будь-які органи, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території та їх діяльність вважаються незаконними, якщо вони створені, обрані чи призначені у порядку, не передбаченому законом. Будь-який виданий ними документ є недійсним і не створює правових наслідків”, – цитує Конституцію суд.

За відсутності документа закладу охорони здоров’я або медичної консультаційної комісії, що підтверджує факт народження, підставою для проведення державної реєстрації актів цивільного стану є рішення суду про встановлення факту народження.

“Отримати свідоцтво про народження у відділі державної реєстрації актів цивільного стану неможливо, оскільки факт народження відбувся на тимчасово окупованій території України, на якій неможливо отримати документи, що можуть бути прийняті відділом державної реєстрації актів цивільного стану для здійснення реєстрації народження відповідно до Закону України “Про державну реєстрацію актів цивільного стану”. Таким чином, враховуючи наведене та оскільки встановлення даного факту має для заявника юридичне значення, суд вважає заяву про встановлення факту народження дитини законною, обґрунтованою і такою, що підлягає задоволенню”, – зазначив суд.