Окупанти облаштовують дитячі катівні

Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що російські військові на окупованих територіях облаштовують дитячі катівні. Про це він сказав у доповіді про дотримання прав постраждалих внаслідок російської агресії проти України, повідомляє Суспільне.

“На окупованих територіях є дитячі катівні. Я думав дно пробити не можна після Бучі, Ірпеня. Я в Балаклії (Харківська область — ред.) побачив 2 катівні, один хлопець там перебував 90 днів, його виводили на розстріл. В Херсоні 10 катівень, в одній окрема камера де тримали дітей”, — сказав омбудсмен.

За словами Лубінця, дітям давали воду через день, не давали їжу, розказували, що батьки від них відмовилися.

“Був один затриманий хлопчик, який на телефон сфотографував російську техніку, тримали в катівні застосуванням тортур”, — сказав він.

На деокупованих територіях Київщини, ХарківщиниХерсонщини українські військові та правоохоронці виявляли катівні та масові поховання. У Бучі на Київщині правоохоронці виявили катівню в дитячому санаторії.

У звільнених з окупації містах Вовчанськ, Куп’янськ, Балаклія та Ізюм на Харківщині виявили 10 російських катівень, з них шість — в Ізюмі.