Медсестра Херсонської обласної дитячої лікарні удочерила немовля, аби врятувати його від евакуації в Росію

Медсестра Херсонської обласної дитячої лікарні Тетяна Павелко удочерила немовля, аби врятувати його від незаконної евакуації з України. Про це йдеться у матеріалі Слідство.Інфо.

Протягом дев’яти місяців російськрї окупації Херсона тільки у відділенні анестезіології новонароджених Херсонської дитячої обласної лікарні перебувало майже 200 немовлят. Частина з них – покинуті батьками. Тетяна Павелко працює медсестрою у Херсонській дитячій обласній клінічній лікарні. У відділенні патології для новонароджених лікували дівчинку Кіру, яку вона захотіла удочерити.

«До мене в гості прийшла колега, старша медсестра. Вона сказала, що у патології для новонароджених є дівчинка. Сказала: «Ти не хочеш подивитися, така гарненька, на тебе схожа», – згадує Тетяна.

Жінка не одразу наважилася піти до дитячої палати, адже дуже хвилювалася.

«Я пішла не одразу – дві зміни ще відпрацювала і тільки потім наважилася піти. Напевно цього і боялася, що потраплю в полон цієї чарівної особи», – говорить медсестра.

Тетяні Павелко забрати дівчинку одразу не вийшло, але вони з чоловіком постійно провідували немовля.

«Які у нас не були б події у місті, ми її не залишали. Дуже сильно хвилювалися, коли була ця евакуація, особливо коли її оголосили по лікарнях – я дуже боялася, що Кіру вивезуть», – каже жінка.

Тетяні про так звану евакуацію немовлят з лікарні сказали колеги. А незадовго до цього вона бачила у відділенні людей, які цікавилися малюками.

«Я в черговий раз навідувала Кіру, вийшла на поверх і побачила наше керівництво з російьким солдатом і двома жінками – вони дивилися діток»,- говорить медсестра.

Жінки обирали кількох малюків, яких планували забрати буцімто на лікування.

«У грудному відділенні лежало троє маленьких діток – і ось їх забрали. Сказали, що вони проведуть професійне лікування, а далі їхня доля невідома. Цих діток немає, вони були з дитбудинку», – розповідає Тетяна.

Щойно медсестра прийшла з лікарні додому, як їй зателефонували й сказали, що немовлят раптово збираються «евакуювати». Тетяна викликала таксі й поїхала до Кіри, щоб її не вивезли з рештою сиріт. Згодом жінка удочерила дитину.

«Якщо у малюків були батьки, то питали дозволу у них. Я так зрозуміла, що вивозили з батьками, якщо ті бажали виїхати. Я просила, щоб Кіра не потрапила до цього списку», – розповідає Тетяна.

Маленькій Кірі пощастило, бо її удочерила Тетяна і дитину не вивезли у Росію. Жінка доклала багато зусиль, щоб бути з дівчинкою: вона особисто ходила вмовляти російське керівництво лікарні, аби дитину не чіпали.

«Я думала, що докладатиму максимум зусиль, була готова аж прийти й забрати Кіру. Ну, не те, що вкрасти, ні, але аж до того, що я заберу і все, я не дозволю, щоб її вивезли», – каже мама Кіри.