На благодійному заході збиратимуть на тепловізори для рятувальників Херсона

Благодійний захід “Герої без зброї” на підтримку рятувальників Херсона планують провести в 10 містах України. Під час заходів будуть збирати кошти на закупівлю тепловізорів для кожної з пожежних частин деокупованого міста. Про це Суспільному розповіла ініціаторка заходу Альона Мовчан.

Заходи планують провести в Миколаєві, Одесі, Кривому Розі, Києві, Кропивницькому, Черкасах, Кременчуці, Білій Церкві, Житомирі та Вінниці.

“Коли Херсон був в російській окупації, та перед його звільненням, російській війська вивезли все пожежно-рятувальне обладнання. Зокрема, тепловізори, які необхідні для виявлення осередку пожежі у важкодоступних місцях. Ми плануємо зібрати на три телевізійні інфрачервоні камери по одній на кожну з пожежних частин міста”, – каже Альона Мовчан.

Перше місто, де проведуть благодійний захід 15 лютого, буде Миколаїв. Вечір відбудеться в приміщенні Академічного художнього драматичного театру.

“Я буду читати власні вірші, а мій чоловік, херсонський вогнеборець Віктор Ревенко, буде акомпанувати мені на акустичній гітарі. По завершенню, підрахуємо скільки зібрали, а результати опублікуємо у соціальних мережах”, – говорить ініціаторка заходу.

Оголошувати онлайн збір не хотіли, адже зараз багато шахраїв. Також дівчина вважає, що гроші треба заробити, тому разом з чоловіком створили програму і таким чином збиратимуть допомогу.

“Є велике бажання допомагати херсонцям, а особливо тим, хто попри російську окупацію з березня місяця, продовжували працювати під українським прапором та виконували свою роботу. Зберемо на один тепловізор – відразу його замовимо і передамо в ДСНС. У планах зібрати на три тепловізори, для кожної пожежної частини Херсона. Ми не Громадська організація, не діячі, не активісти, ми прості люди, які хочуть зробити корисну справу у надскладний для країни час”, – розповіла Альона Мовчан.