На деокупованій частині Херсонщини піротехніки першочергово розміновують інфраструктурні об’єкти

Зведений піротехнічний загін першочергово знешкоджує вибухонебезпечні предмети на об’єктах інфраструктури звільненої частини Херсонської області. Лише після їхнього розмінування піротехніки зможуть приступити до огляду сільськогосподарських угідь. Про це Суспільному повідомив керівник групи управління розмінування Херсонської області Олександр Дворецький.

У складі зведеного загону – 25 піротехнічних розрахунків і 51 одиниця техніки.

“Всього з початку роботи наш загін перевірив близько 1800 га територій, понад 550 км ліній електропередач, понад 300 км автомобільних доріг. Виявили, вилучили і знешкодили 15 тисяч одиниць вибухонебезпечних предметів”,  розповів Олександр Дворецький.

Під час роботи на об’єктах життєзабезпечення піротехніки відпрацьовують заявки місцевого населення з розмінування у межах населеного пункту. У Бериславському районі 70% залишеної російськими окупантами вибухівки – це інженерні боєприпаси. Їхнє знешкодження потребує багато часу та вмінь.

“Більшість вибухонебезпечних предметів, а саме інженерні боєприпаси, зроблені так, що вони не вилучаються за своїми характеристиками, а потребують знешкодження на місці. І це займає досить великий час і досить великий обсяг роботи”, – сказав керівник групи управління розмінування Херсонщини.

Розмінуванням територій поза межами населених пунктів піротехніки займуться після відновлення роботи комунікацій.

“Є розпорядження ОВА, де чітко визначено яким порядком населення, підприємство, організації (і це стосується сільськогосподарських угідь), подають заявки щодо обстеження цих територій. Обласна військова адміністрація в порядку пріоритетності визначає нашому загону місця для відпрацювання”, – сказав Дворецький.

На Херсонщині дев’ять людей загинули і вісім травмувались, підірвавшись на мінах. Жителі деокупованих територій заходять на покинуті неперевірені позиції і підриваються на мінах, залишених російськими окупантами.

“Раджу місцевому населенню пересуватися дорогами з твердим покриттям, не з’їжджати на ґрунтовні дороги, не заходити в ліси і поля. Якщо хтось виявив небезпечний предмет, з максимальної далекої відстані сфотографувати і подзвонити на 101 і 102. Наші сапери виїдуть і знешкодять цей вибухонебезпечний предмет”, – сказав Олександр Дворецький.