На дні Каховської ГЕС могло бути багато небезпечних для здоров’я людини речовин

На дні Каховської ГЕС могло бути багато небезпечних для здоров’я людини  речовин. Про це повідомило Міністерство охорони здоров’я України на своєму сайті.

“Хімікати, збудники інфекційних хвороб із кладовищ, вбиралень, сміттєзвалищ – можуть тепер опинитися у криницях та відкритих водоймах на території, підтопленій внаслідок підриву ГЕС Росією”, – йдеться в повідомленні МОЗ.

На місцях вже працюють фахівці Центру контролю та профілактики хвороб та відбирають проби води з водойм та криниць. Щоби знизити ризик виникнення інфекційних захворювань на уражених територіях, слід дотримуватись таких правил:

  • пийте тільки бутильовану або привізну воду;
  • воду для приготування їжі і господарських потреб беріть тільки з перевірених джерел: річка чи криниця тепер не є перевіреними джерелами води, а вода у водопроводі, призначена для технічних цілей;
  • кип’ятіть або дезінфікуйте в інший спосіб воду, взяту для пиття, миття фруктів, ягід чи посуду. Проте слід пам’ятати, що кип’ятіння не позбавляє воду хімічного забруднення;
  • відмовтеся від продуктів, які були підтоплені водою (навіть від консервації);
  • піддавайте всі продукти термічній обробці (варіння, смаження, запікання);
  • ретельно мийте руки з милом;
  • не вдягайте одяг, який був забруднений під час підтоплення, без попереднього прання та дезінфекції.

В областях вже формуються запаси антибіотиків та сорбентів для лікування гострих кишкових інфекцій.

“До п’яти днів на Херсонщині та підтоплених районах Запоріжжя через стрімке падіння рівня води спостерігатиметься мор риби. Вживати таку рибу категорично заборонено, через ризик захворіти на ботулізм. У разі, якщо ви відчуваєте болі в животі, маєте рвоту, діарею, підвищену температуру тіла та інші незвичні симптоми, не вдавайтеся до самолікування – негайно звертайтеся до лікаря”, – йдеться в повідомленні.