Російські окупанти не проводять евакуацію мирного населення з окупованої ними Хесонщини

На підконтрольній Росії території Херсонщии перебувають понад 25 тисяч жителів, але росіяни не проводять евакуацію населення внаслідок підриву ГЕС. Про це повідомив Генпрокурор України Андрій Костін.

Російські військові заборонили пересування мешканцям лівобережної Херсонщини.

“Під загрозою затоплення знаходяться понад 40 тисяч мешканців області. Українська влада евакуює понад 17 тисяч осіб”, – зазначає Генпрокурор.

Російські військові заборонили пересування мешканцям лівобережної Херсонщини.

“Російські окупанти не випускали людей із сіл Кардашинка, Гладківка та інших населених пунктів Скадовського району, тим самим наражаючи їх на небезпеку. Під водою вже 85% території м. Гола Пристань, вода підходить до мікрорайону, розташованого неподалік сміттєзвалища і скотомогильника. Місцеві мешканці намагаються врятуватися, сидячи на дахах приватних будинків”, – говорить начальниця Голопристанської військової адміністрації Світлана Лінник.

Після руйнування Каховської ГЕС почалось підтоплення міста Олешки, зараз місто майже повністю затоплено водою.

“Вчора ввечері вода піднялась приблизно на три метри. Люди були вимушені переміщатися на дахи своїх будинків, тому що вода дісталася навіть горищ. Російська окупаційна влада не проводить жодних евакуаційних заходів. Місцеве “керівництво” запевняло, що вода підніметься до одного метра, тому потреби в евакуації людей та тварин немає. Евакуацією жителів займаються волонтери. Також люди самотужки намагаються дістатися більш безпечних місць. В перші години затоплення загинуло багато тварин”, – повідомляють місцеві мешканці.

Тим часом, у Новій Каховці російська окупаційна влада не організувала евакуацію, люди виїжджали з затоплених районів самотужки. Найбільше постраждали від підтоплення села громади Дніпряни, Корсунка та дачні кооперативи. В Новій Каховці затоплені дві вулиці вздовж річки.

“Затоплені проспект Дніпровський, вул. Історична і частково вода виходить на вул. Героїв України, затоплений приватний сектор Робітничого селища”, – сказав голова Новокаховської територіальної громади Володимир Коваленко.