На Херсонщині двоє чоловіків постануть перед судом за співпрацю з російськими окупантами

За пособництво державі-агресору судитимуть мешканця Херсонщини, який допомагав російським окупантам створити аналог ФСБ РФ в Херсонській області. А також за державну зраду перед судом постане депутат селищної ради на Херсонщині, який став заступником так званого «головного лікаря» захопленої окупантами місцевої районної лікарні.

Херсонська обласна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно місцевого мешканця за фактом пособництва державі-агресору (ч. 1 ст. 111-2 КК України). Санкції статті передбачабють позбавлення волі на строк від десяти до дванадцяти років з позбавленням права займати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.
“Обвинувачений – колишній співробітник українських спецслужб під час окупації російськими військами Херсонщини пішов на співпрацю зі спецслужбами РФ. Маючи відповідний досвід роботи він допомагав росіянам створити на окупованій території області незаконний правоохоронний орган, який має функції та задачі аналогічні ФСБ РФ. Чоловік передавав спецслужбам РФ відомості про колишніх та діючих правоохоронців, які залишилися в російській окупації. Особисто схиляв та психологічно тиснув на колишніх колег для забезпечення кадрами незаконний правоохоронний орган. Наразі обвинувачений перебуває під вартою, де очікуватиме на вирок суду” , – йдеться в повідомленні прокуратури.
Досудове розслідування здійснювалось слідчими УСБ України в Херсонській області.
Херсонська обласна та Олешківська окружна прокуратури також скерували до суду обвинувальний акт стосовно депутата Білозерської селищної ради за фактом державної зради, вчиненої в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. ст. 111 КК України). Санкції статті передбачабють позбавленням волі на строк п’ятнадцять років або довічним позбавленням волі, з конфіскацію майна.
“Обвинувачений з початком збройної агресії РФ проти України перейшов на бік росіян та став так званим «заступником головного лікаря з технічних питань» захопленої російськими окупантами місцевої районної лікарні. На псевдопосаді він проводив інвентаризацію майна для передачі її в розпорядження «новому» керівництву медзакладу. Також він забезпечував закупівлю товарно-матеріальних цінностей, організовував підписання договорів між підприємцями, зареєстрованими за законодавством РФ та окупаційною адміністрацією лікарні. Закликав працівників лікарні до співпраці з російськими окупантами”, – йдеться в прокуратурі.
Досудове розслідування здійснювалось ГУНП в Херсонській області.