Російські військові “евакуюють” жителів окупованої лівобережної Херсонщини до Тюменської області (відео)

На вулицях населених пунктів окупованої Росією частини Херсонської області з’явилися оголошення від окупаційної влади РФ про так звану “евакуацію”. Зокрема в Олешках пропонують виїхати до Тюменської області. Ситуацію з’ясовувало Суспільне.

Жителям Олешок пропонують виїхати до Тюменської області. Зараз у громаді залишилося близько 20% населення.

“Примусової евакуації, як такої, ми поки що не бачимо. Знову почали з’являтися оголошення на території громади, що буде проводитися евакуація в Тюмень. Російські військові стали більш нервові, перевіряють документи відбирають автотранспорт, все більше грабують порожні домівки. Вони вже не впевнені, що будуть залишатися на займаній території”, – повідомив міський голова Олешок Євген Рищук.

Більшість жителів тимчасово окупованого Росією лівобережжя Херсонщини відмовляються від так званої “евакуації”, яку проводить окупаційна влада РФ.

“Російські окупанти добровільно, але під психологічним тиском наголошують про евакуацію людям. Розповідають, що їхні населені пункти будуть знищені ЗСУ під час контрнаступу, намагаючись залякати людей. Але люди вірять, що деокупація незабаром, тому і відмовляються від цієї фактично депортації”, – говорить перший заступник голови обласної ради Юрій Соболевський.

Так звана “евакуація” у віддалені регіони Російської Федерації має на меті вивезення жителів Херсонщини якомога далі від України.

“Така “евакуація” часто пов’язана з поетапним сімейним терором. Це означає, що вони вивозять під виглядом турботи дітей, а потім провокують на виїзд їхніх батьків”, – говорить керівниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони та охорони півдня Наталія Гуменюк.

Це робиться для того, щоб ускладнити процес повернення Україною таких людей. Це аналітика і припущення, яку ми маємо відповідно до вивчення тактики російських окупантів. Але можливо ще будуть з’ясовані якісь причини під час повернення цих людей на Батьківщину.