На Херсонщині фельдшери надають допомогу просто у себе вдома

Про це пише Громадське радіо, поспілкувавшись з волонтеркою Валентиною Варавою.

“Нашою задачею були лікарні, служби екстреної медичної допомоги, первинна ланка. В Херсон ми передали обладнання більше ніж на 300 тисяч гривень. У херсонських лікарнях ситуація стабільна. Так, багато руйнувань, хворих. Але те, що ми бачили у віддалених районах – це жах. Це повністю зруйновані населені пункти. Там немає можливості навіть надавати екстрену медичну допомогу. У Високопіллі поліція надала маленьку кімнату первинній медичній допомозі. Місця дуже мало, вони там не вміщаються. Ми передали туди генератор,” – розповідає пані Валентина.

На щастя, є міжнародна гуманітарна допомога, яка дуже допомагає. Польща надала Високопіллю мобільний будиночок для влаштування там пункту медичної допомоги.

“Є населені пункти, де люди взагалі не отримують медичної допомоги. Фельдшери надають допомогу населенню просто у себе вдома: ставлять крапельниці, уколи, роблять перев’язки. Але, служба екстреної медичної допомоги потроху відновлюється. Окрім необхідного для існування, зверталися по рентген апарати, стоматологічне обладнання, гінекологічне. В першу чергу потрібні генератори та Starlink”, – підсумовує волонтерка.