В Херсоні люди з інвалідністю не можуть отримати посвідчення водія (відео)

Херсонська спортсменка, членкиня національної паралімпійської збірної з легкої атлетики Яна Лебедєва мріє отримати водійське посвідчення. Зробити це в Херсоні поки що неможливо. Чому люди з інвалідністю не можуть отримати посвідчення водія на Херсонщині з’ясовувало Суспільне.

Паралімпійка готова скласти і теоретичну, і практичну частини іспиту на отримання посвідчення водія, але поки що це не можливо зробити в Херсоні через відсутність у місцевих автошколах спеціально обладнаного автомобіля для людей з інвалідністю.

“Людині з інвалідністю, щоб отримати водійське посвідчення треба їхати і навчатися в іншу область на пів року”, – розповіла жінка.

На сьогодні, в Херсоні немає спеціальних автомобілів для того, щоб людина з інвалідністю могла скласти іспит на отримання посвідчення водія. Це питання повинно вирішуватися на рівні держави.

“Якби на рівні держави, зробили якісь осередки, наприклад, в Одесі, на весь південь. То Запорізька та Херсонська область могли б взяти автомобіль напрокат”, – каже директор однієї з херсонських автошкіл Геннадій Шапірін.

Заступник начальника регіонального сервісного центру МВС Херсонської області Микола Іщенко говорить, що люди з інвалідністю зараз можуть складати теоретичну частину водійського іспиту, а практичну – пізніше, коли в місті з’являться спеціальні автомобілі. Власний транспорт, за його словами, не підходить. Херсонські автошколи займатимуться переобладнанням кількох автомобілів для навчання людей з інвалідністю.