На Херсонщині окупанти руйнують будинки і ставлять свою артилерію

Російські війська на Херсонщині обладнують вогневі позиції артилерії безпосередньо в житлових забудовах. Вони проводять інженерно-фортифікаційні роботи, руйнуючи приватні оселі. Про це повідомляє заступниця Міністра оборони України Ганна Маляр.

“Крім того, через низьку купівельну спроможність місцевого населення спостерігається закриття магазинів, кіосків, майже припинено доставку продовольчих товарів та ліків для населення”, – повідомляє Маляр.

Окупанти знищують інфраструктуру зв’язку. Зокрема демонтуються елементи системи мобільного обладнання та вилучаються wi-fi роутери, завдяки яким місцеві мешканці мали доступ до альтернативних джерел інформації.

“Під приводом воєнного стану “російська влада” організувала масове розкрадання матеріальних цінностей та предметів історичної і культурної спадщини на захопленій українській території. Встановлено, що окупанти розграбували Херсонський обласний художній музей імені Шовкуненка та вивезли не тільки цінні експонати, а й звичайні побутові речі. З Державного архіву Херсонської області вивезено все офісне обладнання, а також архівні матеріали, у тому числі документи 18–19 століть”, – додала Маляр.