На Херсонщині правоохоронці встановили особу “коменданта” Лазурного, який знущався і катував мирних жителів

Правоохоронці ідентифікували російського військового, який від початку російської окупації Херсонської області був призначений “комендантом-начальником гарнізону” у Лазурному. Про це у Telegram повідомив Офіс Генерального прокурора.

За процесуального керівництва прокурорів Одеської обласної прокуратури встановлено та повідомлено про підозру у порушенні законів та звичаїв війни військовослужбовцю РФ (ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 438 КК України).

“З початку російської окупації Херсонської області військовослужбовець одного з підрозділів збройних сил РФ був призначений так званим «комендантом – начальником гарнізону», який дислокувався у смт Лазурне. До підпорядкування псевдокомендатури увійшли населені пункти Лазурне, Приморське, Круглоозерка, Залізний Порт і територія Чорноморського біосферного заповідника. Він особисто, а також надаючи вказівки та накази, брав участь у затриманні і катуванні місцевих мешканців із проукраїнською позицією, незаконно захоплював нерухомість. Підозрюваний разом зі своїми спільниками – військовими РФ, затримали голову однієї із селищних рад Скадовського району. Його утримували в підвалі пансіонату, систематично били, погрожували розправою та здійснювали постріли над головою, імітуючи страту. Від чоловіка вимагали надати інформацію щодо проукраїнських активістів та місцевих мешканців, а також схиляли до співпраці”, – йдеться в повідомленні.

Наразі встановлюються інші солдати РФ, причетні до цих злочинів.

Досудове розслідування – Управління СБУ в Одеській області, оперативний супровід – ГВ ЗНД УСБУ в Одеській області.