У Тавричанській громаді на лівобережжі Херсонщини російські окупанти посилили терор проти місцевих жителів

Російські окупанти посили терор у селах Каховського району на окупованій лівобережній частині Херсонщини. Це пов’язано з наміром російських окупантів відкрити школу, а також бажанням помститися мирним людям за свої військові провали. Знущатися над односельцями росіянам допомагають місцеві колаборанти. Центру журналістських розслідувань про це стало відомо з власних джерел.

У Тавричанській сільській територіальній громаді жертвами нової хвилі терору з першого березня стали вчителі і батьки учнів. Пов’язано це з тим, що російські окупанти дуже поспішають відкрити з дев’ятого березня місцеву школу: про це нещодавно заявив сам гауляйтер так званого «Каховського муніципального округу», колаборант Павло Філіпчук.

“20 лютого російські окупанти відкрили в Тавричанці дитсадок і Філіпчук заявив, що робить «усе необхідне», аби найближчим часом відкрити тут ще й школу. Але охочих там працювати і віддавати на навчання своїх дітей дуже мало”, – розповіли ЦЖР жителі Тавричанської громади.

Всіх місцевих вчителів російські окупанти почали запрошувати на «бесіду». Тих, хто відмовляється працювати на них, вивозять у степи з мішками на головах, погрожують вбивством і за деякий час там же й відпускають. Щоби знайти дорогу додому іноді людям доводиться блукати кілька днів.

Також російські окупанти вдираються до помешкань мешканців Тавричанки, силоміць відбирають у них комп’ютерну техніку і телефони, примушуючи віддавати дітей навчатися до їхньої школи. В разі відмови дітей погрожують депортувати до Росії.

А в селі Архангельська Слобода сусідньої Зеленопідської громади окупанти стали влаштовувати терор уночі. Вже коли люди сплять вони вдираються до помешкань, натягають своїм жертвам на голову мішок і вивозять на катування. Вранці їх відпускають додому. Жертвами нічних облав загарбників вже стало декілька жінок. Під час арешту росіяни погрожують їх неповнолітнім дітям.

“У цьому селі дуже багато російських військових, а останнім часом їх стало тут ще більше – не менше півтисячі. Їм дуже не подобається, що люди не зустрічали їх з хлібом-сіллю і мстяться їм за те, що їм не вдається захоплювати нові території”, – розповіли жителі Зеленопідської громади.

Влаштовувати розправи над мирними людьми в обох селах росіянам допомагають місцеві колаборанти. Кого саме катувати їм вказують гауляйтерка Архангельської Слободи Олена Жосан і гауляйтерка Тавричанки Оксана Довбня.

На початку грудня 2022 року представники окупаційної адміністрації Каховки, розташованої на лівобережжі Херсонщини, заявили про свою втечу з міста. Також вони зізналися в пограбуванні всіх «матеріальних цінностей і історичної спадщини» на території громади. Свою «адміністрацію» вони перенесли до Тавричанки, що знаходиться приблизно за 60 км від Каховки.