На Херсонщині російські окупанти захопили заповідник Асканія-Нова

Загарбники захопили біосферний заповідник «Асканія-Нова» та призначили «нового керівника». Чоловік вже заявив, що його не цікавить наукова діяльність закладу, натомість він планує розвивати на об’єкті туризм. Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на власні джерела, які повідомляють, що «новопризначений керівник» не є співробітником заповідника.

Вперше самопроголошений керівник заповідника «Асканія-Нова» з’явився на об’єкті 20 березня – в ході «візиту» сюди зрадника Володимира Сальда та представника адміністрації російського диктатора Сергія Кірієнка. Тоді ж так званий «керманич» й заявив, що тепер він тут господар.

Згідно з документами з російського реєстру юридичних осіб, росіяни без відома установи перереєстрували її ще сьомого березня цього року. Керівником призначили громадянина Росії Дмитра Вікторовіча Мещерякова.

“Він не є співробітником заповідника. І, судячи з усього, ця людина дуже далека від заповідної сфери. Але після цього призначення подальше збереження «Асканії-Нова» перебуває під загрозою”, – пише з посиланням на свої джерела Центр журналістських розслідувань.

Під час приїзду в складі окупаційної делегації РФ до заповідника Мещеряков заявив, що пріоритетним напрямком роботи науково-дослідної установи тепер буде туризм.

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну всесвітньо відомий біосферний заповідник «Асканія-Нова» опинився в скрутному становищі – не було можливості навіть прогодувати тварин, які проживали на його території. Співробітники установи зверталися до небайдужих із проханням підтримати заклад та не дати загинути унікальним видам тварин.