На Херсонщині російські окупанти знищили виноградники

Виноробна галузь України зазнала значних збитків через війну та окупацію Росією частини південного регіону. Про це заявив власник виноробні, що розташована в Одеській області Іван Плачков, повідомляє Мост.

“Ситуація дуже складна. Ті виноробні та виноградники, які були в окупації в Херсонській області, в Запорізькій, частина Миколаївської області, вони всі зруйновані, виноградники потрощені. Кількість продукції зменшилась на ринку України та доведеться все відновлювати, саджати нові виноградники, будувати виноробні, купувати нове обладнання. Дуже було багато вкрадено, вивезено в Росію сучасного обладнання з виноробень українських”, – повідомив Плачков.

Через повномасштабну війну дане підприємство не могло обробляти виноградники.

“Не було дизельного пального, не було комплектувальних для виробництва вина. В Гостомелі був зруйнований ракетою завод, який пляшки виробляв, ми залишились без пляшок. Тобто вся логістика була зруйнована. Тому нам дуже важко було зберегти виноградники. Ми зібрали врожай, люди відпрацювали без заробітної плати, бо не було реалізації. І зараз дуже важко з реалізацією вина”, – сказав винороб.