В селі на Херсонщині виявлено масове поховання людей

На околиці Херсона в с. Правдине виявили масове поховання людей, яких вбили російські військові. Тіла були знайдені зі зв’язаними руками та зав’язаними очима. Усі застрелені з близької відстані в потилицю. Повідомляє Офіс Генерального Прокурора на своїй сторінці в Facebook.

В с. Правдине на Херсонщині прокурори органів прокуратури Херсонської області спільно зі слідчими поліції в рамках кримінального провадження ексгумували та провели огляд тіл цивільних, загиблих внаслідок збройної агресії РФ.

“За даними слідства, у квітні 2022 року під час окупації РФ с. Правдине на Херсонщині російські військові розстріляли в будинку сімох цивільних. Після цього вони підірвали будинок із розстріляними людьми. В будинку перебували працівники фірми, які охороняли поблизу села зрошувальні агрегати, а також неповнолітня дівчина. Загиблих захоронили поблизу місця події, а дівчину – батьки похоронили на місцевому кладовищі,” – повідомляє прокурор.

При поверхневому огляді тіл встановлено ознаки насильницької смерті. Деякі з них з ушкодженням черепів, ймовірно внаслідок кульових поранень. На зап’ястях у ще двох – виявлено мотузку.

Наразі тіла усіх загиблих направлено для проведення комплексу експертиз, у тому числі ДНК-експертизи. Вживаються заходи зі встановлення обставин, свідків та очевидців скоєння злочину.

За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури триває досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 КК України).