На Херсонщині троє чоловіків повідомленні про підозру за співпрацю з російськими окупантами

Повідомлено про підозру посадовцю районної лікарні, який очолював захоплений російськими окупантами медзаклад на Херсонщині. А також підозру в державній зраді отримали два експравоохоронця з Херсонщини, які зрадили присязі та пішли на службу в окупаційні органи РФ.

Херсонська обласна та Бериславська окружна прокуратури заочно повідомили про підозру в. о. заступника директора Бериславської центральної районної лікарні (ч. 5 ст. 111-1 КК України). Санкції статті передбачають позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права займати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.
“Підозрюваний під час окупації Росією населеного пункту очолив захоплену лікарню, яку згодом перереєстрував за російським законодавством з назвою «Державна бюджетна установа охорони здоров’я «Бериславська центральна районна лікарня». На посаді так званого «головного лікаря» він виконував організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції та надавав фінансову звітність окупаційному органу РФ”, – йдеться в повідомленні прокуратури.
Разом з тим, Херсонська обласна прокуратура заочно повідомила про підозру колишньому патрульному поліцейському та дільничному офіцеру превенції Генічеського районного відділу поліції у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України). Санкції статті передбачають позбавлення волі на строк п’ятнадцять років або довічне позбавлення волі, з конфіскацію майна.
“Підозрювані під час воєнного стану добровільно пішли на «службу» до незаконно створеного правоохоронного органу – «Генічеського РВП ГУ МВС у Херсонській області». Один із них став так званим «заступником командира взводу патрульно-постової служби», другий зайняв псевдопосаду «старшого інспектора дільничних інспекторів поліції». Чоловіки виконували вказівки російських окупантів, патрулювали вулиці та опитували місцевих мешканців з метою виявлення патріотично налаштованих громадян України”, – йдеться в прокуратурі.