На Херсонщині триває виснаження російських військ, а серед свіжомобілізованих зростає дезертирство

На Херсонщині продовжується робота з морально-психологічного, логістичного, транспортного виснаження росіян. Сили оборони роблять все можливе, аби ускладнити перекидання російських підрозділів на схід України і навпаки. Про це пише Укрінформ посилаючись на слова керівниці об’єднаного пресцентру оперативного командування «Південь» Наталії Гуменюк, в ефірі загальнонаціонального телемарафону.

«Зараз продовжується робота з виснаження російських військ: морально-психологічного, логістичного, транспортного, коли під вогневим контролем тримаються їхні шляхи, за якими вони розраховувати підтягувати резерви, і зараз ці резерви тримаються на віддаленні і не можуть дістатися тих місць, де вони потрібні. Також для них ускладнена та сама ротація, задля якої вони перекидають зі сходу на південь підрозділи і з півдня на схід. Тих, кого навчили з мобілізованих, вони намагаються посилити ними східний напрямок, а тих, кого треба відновити після боїв, вони намагаються залишити на півдні. І навіть ця логістика вже завдяки нашій роботі для них ускладнена. Це дуже суттєво вливає на морально-психологічний стан», – зазначила Гуменюк.

Відповідаючи на питання щодо масштабів дезертирства, яке останнім часом спостерігається серед російських військових, речниця зазначила, що першочергово йдеться про так званих «свіжомобілізованих».

«Як правило більшість цьому піддаються свіжомобілізовані, це для них більш характерно, оскільки вони навіть під час мобілізації, формування мобілізаційних команд, вони досить високий мають показник вишукування способів повідомити про себе, як про особу, яка не бажає воювати. Це і через фонд «Хочу додому», це і через чат-боти, які їм роздаються у вигляді флаєрів і листівок на тимчасово окупованій території. Це, як правило, та категорія населення Росії, яка затягнута в цю так звану спецоперацію вже після того, як вони побачили її справжній розвиток. Тому саме ця категорія задіяна», – повідомила речниця.

Про масштаби дезертирства наразі сказати складно, оскільки це явище лише починає набирати обертів. У зв’язку з високим рівнем дезертирства з лав російських військ з 20 лютого в Чаплинському районі Херсонської області проводяться масові облави. Особливу увагу приділяють покинутим дачам та будинкам.