Херсонський виш призначив уповноваженого з питань захисту державної мови

Херсонський виш призначив уповноваженого з питань захисту державної мови. Про це повідомив ректор ХДУ Олександр Співаковський на своїй сторінці в Facebook.
До Міжнародного дня рідної мови в Херсонському державному університеті призначено уповноваженого з питань захисту державної мови на громадських засадах. Нею стала голова Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених Тамара Мандич, аспірантка ОНП “Філологія (українська мова)”.
“Уже кілька років вона досліджує мовлення українських спортивних коментаторів, видала у 2020 році “Словник коментаторського мовлення”, у якому зібрано 1000 слів, а зараз за керівництва доцентки Олени Карабути пише дисертацію з теми “Лексико-семантична вербалізація концептосфери в сучасному українському медійному просторі”. А ще Тамара – керівниця нашого Волонтерського центру, активна та патріотична людина. До речі, ініціатива запровадження посади уповноваженого виходила саме від представників наукового товариства. Основною функцією на посаді буде не контроль, а нагляд, координування і узгодження дій із центральними органами, зокрема, з Уповноваженим із захисту державної мови Тарасом Кремінем”, – йдеться в дописі Співаковського.
У Херсонському державному університеті розроблена чітка політика щодо дотримання та функціонування державної мови на всіх рівнях: чи то освітньої діяльності, чи то наукової роботи.
“Українська мова – потужна зброя у боротьбі з Росією, це символ національної ідентичності й один із найважливіших інструментів у вихованні громадян України. Спілкуватися державною мовою – не лише дотримання Закону України «Про освіту», Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», у розробці яких брав особисту участь, як народний депутат України. Володіння державною мовою – це внутрішня потреба кожного українця поряд із повагою до рідних мов представників інших національностей. Саме у культурному, національному різноманітті та вмінні дружньо співіснувати – унікальність українців, які зараз як ніколи об’єднані навколо захисту нашого вільного українського майбутнього”, – пише у дописі Співаковський.