На Херсонщині за рік війни зареєструвались 1211 нових підприємців

Сервіс YouСontrol дослідив ділову активність в областях України за рік повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Про це пише видання МОСТ, посилаючись на ІТ-компанію YouСontrol

“З 24 лютого 2022 по 12 лютого 2023 року в Херсонській області зареєструвались 1211 нових фізичних осіб-підприємців. Також на Херсонщині відкрились 18 нових компаній. Це одні з самих низьких показників по Україні. Гірша ситуація з реєстрацією нового бізнесу в окупованій Росією Луганській області та повністю захопленому росіянами Криму”, – йдеться в повідомленні сервісу.

Загалом новий бізнес в Україні почали знову активно реєструвати у квітні 2022 року. У квітні зареєстрували у понад шість з половиною разів більше фізичних осіб-підприємців, ніж у березні. А фірм було зареєстровано у 46,21 разів більше.

Пік ділової активності серед фізичних осіб-підприємців в Україні був досягнутий у вересні і далі спостерігається її спадання. Це співпало з російськими нападами на енергетику. Але вже з початком 2023 року знову почалась активна реєстрація фізичних осіб-підприємців. При цьому обстріли енергетичної інфраструктури не сильно вплинули на реєстрацію нових компаній. Серйозне зменшення кількості нових фірм сталось на початку цього року, коли фізичні осіби-підприємці почали нову хвилю активних реєстрацій.